X
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
صفحه اصلی > مقالات 

forooshgah

isabk

motaleat

آخرین مطالب
دوشنبه 27 خرداد 1398
مراحل پایانی ترجمه کتاب «روح، علم و سلامت: چگونه ذهن سالم سلامت جسمانی را به بار می‌آورد»
ترجمه کتاب «روح، علم و سلامت: چگونه ذهن سالم سلامت جسمانی را به بار می‌آورد. اثر جی پلانت و کارل‌ ای تورسن توسّط حسام گودرزی رو به پایان می‌باشد.
يکشنبه 26 خرداد 1398
به همت پژوهشکده سبک زندگی اسلامی، جلد 10 از مجموعه سبک زندگی رضوی منتشر شد
به گزارش روابط عمومی پژوهشکده سبک زندگی اسلامی، جلد 10 از مجموعه سبک زندگی رضوی با عنوان «تربیت فرزند» با همکاری بنیاد بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع) منتشر شد.
شنبه 25 خرداد 1398
کارگاه به سختی صخره، به نرمی آب
مؤسسه فرهنگی و هنری سبک زندگی آل یاسین، کارگاه به سختی صخره، به نرمی آب را که شامل تکنیک‌های مقابله با رنج‌های بزرگ زندگی می‌باشد، برگزار می‌کند.
پنج شنبه 23 خرداد 1398
موسسه فرهنگی هنری سبک زندگی آل یاسین برگزار می کند
موسسه فرهنگی هنری سبک زندگی آل یاسین برگزار می کند
پنج شنبه 23 خرداد 1398
آغاز مصاحبه دومین دوره پذیرش داوطلبان رشته مطالعات سبک زندگی اسلامی
مصاحبه دومین دوره پذیرش داوطلبان رشته مطالعات سبک زندگی اسلامی در سطح 3 توسط مرکز تخصّصی آل یاسین آغاز شد.
> مقالات > مقالات
-
دانشگاه و سبک زندگی
مصاحبه با حجت الاسلام دکتر عبدالحسین خسروپناه در موضوع نقش دانشگاه در تغییر و اصلاح سبک زندگی و لزوم تحول در علوم انسانی و فرآیند آن.
بیشتر...
-
نقش دین در زندگی دانشجویی
بدون شک، دین یکی از منابع بسیار نیرومند در طول تاریخ زندگی بشر بوده است. دین یکی از وجوه اساسی تمایز انسان از سایر موجودات است؛ چراکه تاکنون هیچ نشانه‌ای از وجود حیات دینی در حیوانات یافت نشده است، در حالی که در تاریخ بشر، هیچ قبیله‌ای را نمی‌توان یافت که به گونه‌ای با موضوع دین ارتباطی نداشته باشد. رابرت هیوم می‌نویسد: «در تاریخ بشر هرگز حتی قبیله‌ای وجود نداشته که به‌گونه‌ای دین نداشته باشد».
بیشتر...
-
دانشگاه و سبک زندگی
مرکز بزرگ‌ آموزشی‌ جندی شـاپور، کـه در زمان ساسانیان در منطقه خوزستان تأسیس شده بود، را باید‌ نخستین‌ مرکز‌ از نوع دانشگاه بدانیم؛ جایی که، به‌ویژه در حوزه‌ پزشکی، از توسعه‌یافته‌ترین نهادهای زمان به شمار‌ می‌رفت. در‌ طول دوره اسلامی، ایران همواره‌ مرکز آموزش و پژوهش رشـته‌های مـختلف، از طب و نجوم‌ گرفته‌ تا فقه و تفسیر و فلسفه و کلام، بوده‌ است.
بیشتر...
-
محیط زیست و سبک زندگی
حجت الاسلام و المسلمین دکتر سعید فراهانی‌فرد عضو هیأت علمی و مدیر گروه اقتصاد دانشگاه علوم اقتصادی دانشگاه خوارزمی، میهمان این شماره گفتگوی پایش اندیشه ما هستند. ایشان در زمینه محیط زیست و مباحث مرتبط با عدالت بین نسلی در بهره‌مندی از منابع طبیعی تحقیقاتی دارد. ایشان نظریه عدالت بین نسلی خود را در دومین نشست اندیشه‌های راهبردی با موضوع عدالت در محضر رهبر انقلاب ارائه کرد
بیشتر...
-
فهرست برخی از عناوین مجرمانه محیط‌زیستی و مجازات قانونی آن
فهرست برخی از عناوین مجرمانه محیط‌زیستی و مجازات قانونی آن
بیشتر...
-
آشنایی با نهادهای متولی حفاظت از محیط زیست و وظایف آنان
آشنایی با نهادهای متولی حفاظت از محیط زیست و وظایف آنان
بیشتر...
-
مهارت خودآگاهی
اعتمادبه‌نفس همانند هر پدیده دیگر با تکنیک‌ها و روش‌هایی قابل تقویت است. بهترین راه افزایش خودباوری شناخت دقیق عوامل، شیوه‌ها و راهکارهای آن است. از این طریق می‌توان خودکم‌بینی و اعتمادبه‌نفس پایین را درمان کرد. از مهم‌ترین عواملی که به انسان کمک می‌کند زندگی خوب و بهینه داشته باشد، داشتن آگاهی از خویشتن است. فرد خودآگاه می‌تواند به ارزش‌های خویش دست یابد و از مواهب خدادادی بهره‌مند گردد.
بیشتر...
-
مصرف بی‌رویه مواد آرایشی در ایران
افراط در مصرف اقلام آرایشی در جامعه ایران خودنمایی می‌کند. این وضعیت، نگرانی‌های زیادی را در سطح نهادهای اصلی پدید آورده است. خانواده، آموزش، سیاست و اقتصاد، همگی ضرورت تصمیمات فوری، صحیح و کارآمد را درک کرده‌اند.
بیشتر...
-
سیمز و ترویج سبک زندگی غربی
مجموعه بازی‌‌های سیمز در شمار بازی‌‌هایی هستند که داستان ندارند. این بازی‌ها داستان زندگی روزمره انسان‌ها را نمایش می‌دهند. زندگی‌ای که بازیکن آن را به صورتی که دوست دارد، اداره می‌کند و در لحظات سخت و آسان راهکاری مناسب برای شخصیت خود محیا می‌کند. شخصیت‌‌هایی که با استفاده از قدرت تخیل و خلاقیت بازیکن‌‌ها ساخته می‌شوند و زندگی جدیدی را آغاز می‌کنند.
بیشتر...
نگاهی به آخرین ساخته بهروز شعیبی
سید رضا و حکایت پرده نشینی
سید رضای «طلا و مس» حالا روایتگر زندگی استادی پرده‌نشین و شیخی بی‌آلایش است. هرچند گویی ماجرای شیخ پرده‌نشین روایت همان سید رضای سرگشته معرفت و اخلاق در سال‌های پیری است. پرده‌نشین شعیبی حس و حال شیرین و ملموس زندگی ساده و بی‌تکلف طلبگی را با همان صفای سید رضایی‌اش دوباره تکرار می‌کند.
بیشتر...
[2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ]   صفحه بعدی >>