X
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
صفحه اصلی > مقالات 

 

آخرین مطالب
دوشنبه 19 آذر 1397
برگزاری دوره‌های تربیت مربی مهارت‌های زندگی و خانواده با رویکرد سبک زندگی اسلامی
به گزارش اداره روابط عمومی، موسسه سبک زندگی آل یاسین با همکاری مرکز آموزش‌های کاربردی و مهارتی حوزه علمیه دوره‌ تربیت مربی «مهارت‌های زندگی با رویکرد سبک زندگی»، دوره تربیت مربی «خانواده با رویکرد سبک زندگی اسلامی» و دوره عمومی «مهارت‌های سبک زندگی اسلامی» را برگزار می کند.
شنبه 17 آذر 1397
کرسی آزاداندیشی ارائه نظر «شیوه مواجهه با مخالفان اهل کتاب در سبک زندگی اسلامی»
سومین کرسی از مجموعه کرسی‌های آزاد اندیشی سبک زندگی اسلامی با عنوان «شیوه مواجهه با مخالفان اهل کتاب در سبک زندگی اسلامی» با حضور محققان و علاقمندان برگزار شد.
دوشنبه 12 آذر 1397
کارگاه سبک زندگی در آموزه‌های قرآن و عترت 5
کارگاه آموزشی سبک‌زندگی در آموزه‌های قرآن و عترت با مشارکت موسسه سبک‌زندگی آل یاسین و مدرسه تخصصی قرآن و عترت خراسان، در مشهد برگزار شد.
يکشنبه 11 آذر 1397
کار ترجمه کتاب «روان شناسی دین و مقابله با ناملایمات زندگی: نظریه، پژوهش و عمل» آغاز شد.
ترجمه کتاب «روان‌شناسی دین و مقابله با ناملایمات زندگی: نظریه، پژوهش و عمل» اثر کنت پارگامنت توسط حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمدتقی فعالی و دکتر امیر قربانی آغاز شده است.
شنبه 10 آذر 1397
کرسی آزاداندیشی ارائه نظر «شیوه مواجهه با مخالفان اهل کتاب در سبک زندگی اسلامی»
سومین کرسی آزاد اندیشی سبک زندگی اسلامی با عنوان «شیوه مواجهه با مخالفان اهل کتاب در سبک زندگی اسلامی» با حضور محققان و علاقمندان برگزار خواهد شد.
> مقالات > مقالات
-
تحصیل و افزایش سن ازدواج
به نظر می‌رسد یکی از مهم‌ترین عواملی که در تغییر نگرش در سن ازدواج مؤثر بوده، استقلال مالی و اقتصادی زنان است و از این‌جهت، زنان دیگر به مرد به‌عنوان قیم و سالار نمی‌نگرند و تنها دیدگاه مالی نسبت به مرد، مد نظر آنان نیست؛ بلکه برای زنان تحصیل‌کرده، علاوه بر وضعیت اقتصادی، معیارهای دیگری نیز مطرح است که موجب می‌شود آنان گزینش سخت‌گیرانه‌تری را در مورد ازدواج پیش روی خود داشته باشد.
بیشتر...
-
قاچاق الکل
ترویج مصرف مشروبات الکلـی در بـین جوانان و خانواده‌های ایرانـی، بیشـتر بـه‌دلیـل ضـربات مهلـک و سـیلی جانانـه و قاطعانه‌ای است که استکبار جهانی بـه‌واسطه وجـود تعصب دینـی و مـذهبی کشـور و از ابتدای انقلاب اسلامی و در خلال هشت سال دفاع مـقـدس از مـلـت مـسـلمان و انقلابـی ایران خورده است. این کینه دیرینه باعث شده تا دشمن از هیچ تلاش و کوششـی بـرای رخـنه فـرهنگی در جـهت تخریب روحیات مذهبی و اعتقادی جوانان فروگذار نکند.
بیشتر...
-
عوامل و زمینه‌های الکل
عوامل متعددی موجب اعتیاد جوانان می‌شوند که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از: زمینه‌های خانوادگی؛ فقر مادی خانواده؛ عدم آگاهی و کم‌سوادی؛ اختلافات خانوادگی؛ خصوصیات و ویژگی‌های جوانان و نوجوانان؛ فشار دوستان و همسالان و ...
بیشتر...
-
آسیب‌های مصرف الکل
مغز و اعصاب، هدف اصلی الکل است و عمده تخریب غیرقابل‌برگشت ناشی از مصرف الکل، در سیستم عصبی رخ می‌دهد. طبق آمار، بیش از پانزده میلون معتاد به الکل در آمریکا زندگی می‌کند که حدود ده میلیون نفر از آنان دچار عوارض عصبی مزمن به‌ویژه اختلال شناختی و زوال عقل مشابه با بیماری آلزایمر شده‌اند
بیشتر...
-
نشانه های مصرف الکل
مهم‌ترین این علایم عبارتند از:انزواطلبی، خستگی و بی‌تفاوتی نسبت به خانواده و ارزش‌های حاکم بر آن. خشونت، پرخاش‌گری و قانون‌شکنی. عدم تمایل به صحبت و مشورت با والدین و نزدیکان. کاهش نمرات درسی و بی‌علاقگی به درس و آموزش
بیشتر...
-
الکل چیست؟
در خصوص روش دست‌یابی بشر به الکل و مصرف آن، بعضی معتقدند که بشر خود گیاهانی را که دربردارنده قند بوده و تخمیرشان می‌توانست منجر به تولید الکل شود، کشت کرده و لذا منکر وجود الکل به شکل طبیعی و پیش از تولید آن به‌دست انسان هستند. از این‌رو، شکل تولید به نحوی بوده که مصرف آن به سرعت گسترش یافته است و این گستردگی، از همان ادوار اولیه منجر به بروز مشکلات و مسائل اجتماعی شده است.
بیشتر...
-
نتایج پژوهش‌ها در مورد سن ازدواج
تحقیقات و پژوهش‌های متعددی درباره عامل تأخیر در ازدواج و افزایش سن ازدواج در جهان صورت گرفته که در این نوشتار بدان می‌پردازیم.
بیشتر...
-
پیامدها افزایش سن ازدواج
ازدواج فقط نیاز جوانان نیست؛ بلکه به‌طورکلی نیاز اجتماع نیز هست. اگر یک جامعه بخواهد امنیت و سلامت خود را حفظ کند باید سنت ازدواج در آن برقرار شود تا همه افراد اجتماع به آرامش برسند. تحقیقات نشان داده است در جامعه‌ای که در آن افراد عزب و مجرد زیاد باشند آن جامعه با مشکلات فرهنگی و اخلاقی بسیاری روبرو می‌شود. معمولا زنان و دختران بدون همسر و مجرد در جامعه از نبود امنیت خاطر کافی در زندگی، محل کار و تحصیل رنج می‌برند.
بیشتر...
-
آسیب‌شناسی افزایش سن ازدواج
ازدواج عاملی برای نجات از آلودگی، موجبی برای رهایی از تنهایی و سببی برای بقای نسل است. ازدواج و زمان انجام آن یکی از شاخص‌های مهم برای ارزیابی میزان سلامت و بهداشت جسمی و روانی افراد یک جامعه محسوب می‌شود. افزایش رو به تزاید سـن ازدواج در کشور، مشکلات فراوانی به‌دنبال داشـته است.
بیشتر...
-
عوامل افزایش سن ازدواج
تغییر نگرش دختران نسبت به ازدواج، دلیل دیگری بر تأخیر ازدواج در بین آنان است. در حیات مدرن، در نتیجه تجربه مدرنیته اعـم از اقـتصادی، اجتماعی و فرهنگی توسط جامعة ‌ایـرانی و خـاصه دختران، آنان تعریف خود از ازدواج را تغییر داده‌اند. این تغییر تعریف از ازدواج، بار ارزشی آن را نیز از امری مادی به امری فرامادی تغییر داده است. علاوه بر این می‌توان از منظری دیگر عوامل تأخیر در ازدواج و افزایش سن ازدواج را به عوامل اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی تقسیم نمود.
بیشتر...
[2 3 4 5 ]   صفحه بعدی >>