X
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
صفحه اصلی > مقالات 

forooshgah

mosahebe

motaleat

آخرین مطالب
پنج شنبه 25 بهمن 1397
جلسه 97 از کلاس های زندگی معنوی
جلسه نود و هفتم از کلاس های زندگی معنوی توسط دکتر محمد تقی فعالی در محل موسسه سبک زندگی آل یاسین برگزار شد.
پنج شنبه 25 بهمن 1397
کرسی آزاداندیشی ارائه نظر « مبانی اسلامی حمایت از کالای ایرانی »
هفتمین کرسی آزاداندیشی ارائه نظر با عنوان « مبانی اسلامی حمایت از کالای ایرانی » با حضور محققان و علاقمندان برگزار خواهد شد.
سه شنبه 23 بهمن 1397
جلسه 96 از کلاس های زندگی معنوی
جلسه نود و ششم از کلاس های زندگی معنوی توسط دکتر محمد تقی فعالی در محل موسسه سبک زندگی آل یاسین برگزار شد.
شنبه 13 بهمن 1397
رشته مطالعات سبک زندگی اسلامی در مقطع سطح3
برای اولین بار در کشور دوره رشته مطالعات سبک زندگی اسلامی در مقطع سطح3 آغاز شد.
پنج شنبه 11 بهمن 1397
کرسی آزاداندیشی ارائه نظر با عنوان « مشورت با خود ، رویکرد تازه ای در مهارت حل مسئله »
کرسی آزاداندیشی ارائه نظر « مشورت با خود ، رویکرد تازه ای در مهارت حل مسئله » با حضور اساتید حوزه و دانشگاه و همچنین جمعی از دانش پژوهان حوزوی و دانشگاهی برگزار شد.
> مقالات > مقالات
نگاهی به جشنواره فیلم فجر از منظر سبک زندگی
سبک زندگی و خانواده
در این مقاله چند اثر با مضامین اجتماعی، در آخرین جشنواره فیلم فجر مورد بررسی قرار گرفت. «آخرین بار، کی سحر را دیدی؟» جدیدترین کار فرزاد مؤتمن، «نقطه کور» اثر مهدی گلستانه، «نیمه شب اتفاق افتاد» به کارگردانی تینا پاکروان و «وارونگی» از بهنام بهزادی، فیلم هایی بودند که از نظرگاه سبک زندگی اسلامی به بوته نقد سپرده شدند.
بیشتر...
-
امر به معروف و نهی از منکر به سبک ابراز وجود
در این مقاله مهارت‌های مرتبط با ابراز وجود و نحوه امر به معروف و نهی از منکر در حضور خانواده را بیان کردیم. گفتیم برای مقابله و اثرگذاری هنگام مواجهه با رفتار یا رویدادی ناخوشایند، می‌توانیم از جمله‌های سه بخشی استفاده کنیم که حاوی «توصیف شفاف رفتار ناخوشایند»، «بیان احساس نسبت به آن رفتار» و «اثر عینی آن رفتار بر خود» باشد.
بیشتر...
-
Call of duty
به جرئت می‌توان گفت که یکی از مشهورترین و مدرن‌ترین بازی‌های رایانه‌ای سه بعدی، بازی Call of duty)ندای وظیفه) است. یک بازی با محتوای جنگی که به صورت سوم شخص بازی می‌شود و فرد بازیکن در آن، یک نظامی امریکایی است که مأموریت‌های مختلفی را در مراحل مختلف بازی بر عهده می‌گیرد.
بیشتر...
-
Battlefield3
«PLR» مخفف شده «People"s Liberation and Resistance» به معنای «گروه آزادی و مقاومت مردمی» است. «پی. ال. آر.» گروه تروریستی بسیار خطرناک ایرانی معرفی شده‌اند که به زبان فارسی صحبت می‌کنند و فحش‌های رکیک آن‌ها به امریکایی‌ها حاکی از اوج تنفر آن‌ها از نظامیان امریکایی است. جالب‌تر اینکه در شهر به اصطلاح سلیمانیه عراق، با افرادی مواجه می‌شوید که به زبان فارسی صحبت می‌کنند و پلاک ماشین‌ها، ایرانی است و البته در پلاک یکی از ماشین‌ها به جای شماره نوشته شده «نشانه تهران».
بیشتر...
-
اسپلینترسل و «silent hill»
در بازی اسپلینترسل هیچ نشانه‌ای از ایرانی بودن در شکل و قیافه سربازان دشمن نیست. اشکالات مکالمه سربازان و طراحی چهره، لهجه و... را فقط یک شخص ایرانی می‌تواند متوجه شود. این مجید صدیق است، فردی انگلیسی که نه عرب است نه ایرانی، بلکه شخصی است که در پاکستان بزرگ شده است. لیست سیاه، داستانی را در پی می‌گیرد که نه پیچیدگی خاصی دارد و نه پایان‌بندی خیلی حساس و یا هیجان‌انگیز.
بیشتر...
-
سیمز در راستای هژمونی(سلطه) فرهنگی
برخلاف آنچه سازندگان سیمز درصدد نمایش آن از خود هستند، سیمز شبیه‌ساز جامعه‌ای مبتنی بر نظام اقتصاد سرمایه‌داری است. در واقع ایده سازندگان این بازی، آن است که بازیکن به موازات درک اصول زندگی در این جامعه مجازی و فهم وظایف خود به مثابه یک شهروند لیبرال، شیفته و حیران زندگی در محیطی رؤیایی شود
بیشتر...
-
شاهزادة ایرانی
بازی‌های «شاهزاده ایرانی» نام یک مجموعه بازی است که اکثر جوانان حداقل با نام آن آشنا می‌باشند. ماجرای این بازی بین نسخه «شن‌های زمان» و «در قلمرو جنگجویان» اتفاق می‌افتد؛ یعنی پس از وقایع شهر آزاد. پدر شاهزاده، شارامان که پادشاه ایران بوده و مقر حکومتش در شهر بابل است، او را به شهر برادر بزرگش، مالک می‌فرستد تا طریقه حکمرانی را از وی یاد بگیرد؛ اما هنگامی شاهزاده به شهر می‌رسد که دشمنان مالک برای به دست آوردن گنج‌های پنهان شهر به آنجا حمله کرده‌اند. سرانجام، شاهزاده برادرش را پیدا کرده، با هم به غار سلیمان می‌روند. مالک می‌گوید که اگر ارتش سلیمان را آزاد کند، می‌تواند دشمنانش را شکست دهد. شاهزاده سعی می‌کند جلوی او را بگیرد؛ ولی مالک، این کار را می‌کند. با آزاد شدن آن ارتش، هر کسی که در شهر بود، به مجسمه شنی تبدیل می‌شود و فقط شاهزاده و مالک که نوعی مدال داشتند، جان سالم به در می‌برند و از هم جدا می‌شوند.
بیشتر...
-
آیین قاتل
شما به عنوان بازیکن در قالب شخصیت اصلی بازی به نام الطیر به معبد سلیمان می‌روید تا شیء جادویی (گوی عدن) را از دست شوالیه‌های معبد خارج کنید. این گوی که تمامی بازی بر اساس آن بنا شده است، نماد قدرت و حکومت است. این وسیله را جهت کنترل ذهن افراد می‌توان استفاده کرد؛ اما شرکت «صنایع آبسترگو» که بزرگ‌ترین شرکت رایانه‌ای دنیاست، او را به زمان جنگ‌های صلیبی فرستاده و از این وسیله، قصد سوء استفاده دارد.
بیشتر...
-
سام ماجراجو در پرسپولیس
هرچند شما در این بازی به پرسپولیس در ایران می‌آیید؛ اما اکثر نمادهایی که در طراحی این بازی به کار رفته، نماد‌های اسلامی یا نمادهای ایران باستان نیست. در این بازی وقتی شما با سربازان اهریمنی مبارزه می‌کنید، با غول‌های سبزرنگی مواجه می‌شوید که گوی‌هایی سبز رنگ به سمت شما شلیک می‌کنند؛ غول‌هایی شیطانی که بالای دیواره‌های منقش به نقوش اسلامی مستقر می‌شوند و به سمت شما شلیک می‌کنند
بیشتر...
-
اسلام‌ستیزی در بازی
بازی‌های رایانه‌ای، امروزه از محصولاتی که صرفاً جنبه سرگرمی دارند فاصله گرفته و به ابزاری در دست قدرت‌های رسانه‌ای تبدیل شده‌اند تا برای ترویج اهداف و اعتقادات خاص مورد استفاده قرار گیرند. در همین راستا بازی‌های زیادی با مضامین اعتقادی و مذهبی، بر اساس آموزه‌ها و داستان‌های موجود در کتب عهد جدید و قدیم ساخته و روانه بازار شده‌اند که در آن‌ها با دیدگاهی ویژه، به ارائه برداشتی خاص از عقاید سیاسی، فرهنگی و مذهبیِ گروه‌های مختلف پرداخته می‌شود.
بیشتر...
[2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ]   صفحه بعدی >>