X
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
صفحه اصلی > مقالات 

forooshgah

isabk

motaleat

آخرین مطالب
شنبه 21 تير 1399
مرکز تخصصی آل یاسین برای برگزاری رشته مطالعات سبک زندگی اسلامی موافقت قطعی دریافت کرد
شورای گسترش حوزه های علیمه با برگزاری رشته سطح سه مطالعات سبک زندگی اسلامی موافقت قطعی کرد.
پنج شنبه 19 تير 1399
خرید کتاب توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور
خرید مجموعه 4 جلدی راز ثروت از موسسه توسط نهاد کتابخانه عمومی کشور صورت گرفت.
چهارشنبه 18 تير 1399
دیدار و گفتگوی مدیر شبکه جهانی ثامن با ریاست مؤسسه سبک زندگی
هر چه می‌توانید کارهایتان به خصوص «سبک زندگی» را ایجابی کنید. مردم از کارهای سلبی خسته شده‌اند و جهان اسلام دیگر تاب جنگ ندارد.
يکشنبه 15 تير 1399
آغاز امتحانات پایانی نیم سال دوم رشته مطالعات سبک زندگی اسلامی
امتحانات پایانی رشته مطالعات سبک زندگی اسلامی در مرکز تخصصی سبک زندگی آل یاسین از شنبه 14 تیرماه آغاز و تا یکم مرداد ادامه دارد.
شنبه 14 تير 1399
دیدار و گفتگوی آیت‌الله شاه‌آبادی رئیس موسسه غدیرشناسی با ریاست مؤسسه آل یاسین
حجت‌الاسلام دکتر فعالی با پیشنهاد طراحی و اجرای مشترک طرح سبک زندگی پیامبر (ص) و اهل‌بیت (ع) بر همکاری دو مجموعه با یکدیگر در قالب اجرای برنامه‌های آموزشی و پژوهشی تأکید ورزید.
> مقالات > مقالات > فرهنگ شهروندی
-
Call of duty
به جرئت می‌توان گفت که یکی از مشهورترین و مدرن‌ترین بازی‌های رایانه‌ای سه بعدی، بازی Call of duty (ندای وظیفه) است. یک بازی با محتوای جنگی که به صورت سوم شخص بازی می‌شود و فرد بازیکن در آن، یک نظامی امریکایی است که مأموریت‌های مختلفی را در مراحل مختلف بازی بر عهده می‌گیرد.
بیشتر...
-
Battlefield3
«PLR» مخفف شده «People"s Liberation and Resistance» به معنای «گروه آزادی و مقاومت مردمی» است. «پی. ال. آر.» گروه تروریستی بسیار خطرناک ایرانی معرفی شده‌اند که به زبان فارسی صحبت می‌کنند و فحش‌های رکیک آن‌ها به امریکایی‌ها حاکی از اوج تنفر آن‌ها از نظامیان امریکایی است. جالب‌تر اینکه در شهر به اصطلاح سلیمانیه عراق، با افرادی مواجه می‌شوید که به زبان فارسی صحبت می‌کنند و پلاک ماشین‌ها، ایرانی است و البته در پلاک یکی از ماشین‌ها به جای شماره نوشته شده «نشانه تهران».
بیشتر...
-
شاهزادة ایرانی
بازی‌های «شاهزاده ایرانی» نام یک مجموعه بازی است که اکثر جوانان حداقل با نام آن آشنا می‌باشند. ماجرای این بازی بین نسخه «شن‌های زمان» و «در قلمرو جنگجویان» اتفاق می‌افتد؛ یعنی پس از وقایع شهر آزاد. پدر شاهزاده، شارامان که پادشاه ایران بوده و مقر حکومتش در شهر بابل است، او را به شهر برادر بزرگش، مالک می‌فرستد تا طریقه حکمرانی را از وی یاد بگیرد
بیشتر...
-
آیین قاتل
شما به عنوان بازیکن در قالب شخصیت اصلی بازی به نام الطیر به معبد سلیمان می‌روید تا شیء جادویی (گوی عدن) را از دست شوالیه‌های معبد خارج کنید. این گوی که تمامی بازی بر اساس آن بنا شده است، نماد قدرت و حکومت است. این وسیله را جهت کنترل ذهن افراد می‌توان استفاده کرد؛ اما شرکت «صنایع آبسترگو» که بزرگ‌ترین شرکت رایانه‌ای دنیاست، او را به زمان جنگ‌های صلیبی فرستاده و از این وسیله، قصد سوء استفاده دارد.
بیشتر...
-
بازی‌های رایانه‌ای و سبک زندگی
بازی رایانه‌ای، نوعی سرگرمی تعاملی است که به وسیله یک دستگاه الکترونیکی مجهز به پردازش‌گر یا میکروکنترلر انجام می‌شود. بسیاری از بازی‌های یارانه ای به دلیل تولید تصویر متحرک با قابلیت نمایش روی صفحه تلویزیون یا نمایش‌گر رایانه، بازی ویدئویی نیز محسوب می‌شوند. سخت‌افزار بازی ممکن است از نوع کامپیوتر، کنسول بازی یا تلفن همراه باشد. بنابراین بازی‌های مجازی شامل بازی‌های ویدئویی و تلفن همراه نیز می‌شوند. درباره تقسیم‌بندی مضامین بازی‌های ویدئویی ـ رایانه‌ای، مقوله‌بندی‌های مختلفی ارائه شده است. در یک تقسیم‌بندی بسیار کلی، بازی‌های ویدئویی ـ رایانه‌ای، در سه مقوله معمایی/ بازی، ماجراجویانه/ نمایشی و چند بازیکنی/ رقابت‌آمیز قرار می‌گیرند.
بیشتر...
-
آسیب‌شناسی مصرف‌گرایی در سبک زندگی ایرانیان
پیش از کشف نفت و صدور‌ آن، ارز مورد نیاز کشور از طریق صادرات محصولات کشاورزی و صنایع دستی تأمین می‌شد. نفت باعث شد که ارز به آسانی در اختیار کشور قرار بگیرد و تلاشی جدی برای تقویت بخش کشاورزی و رقابت‌پذیر کردن صنایع داخلی برای صادرات صورت نگیرد؛ چون ارز مورد نیاز به راحتی از طریق افزایش صادرات نفت به دست می‌آمد. این معضل تا امروز گریبان‌گیر اقتصاد ایران است و با وجود برنامه‌های متعدد برای صادرات غیر نفتی، هنوز درآمدهای نفتی در تمامی بخش‌های مختلف اقتصاد کشور، تعیین کننده است.
بیشتر...
-
آمار مصرف‌گرایی در سبک زندگی جدید
آمارها نشان می‌دهد که شدت مصرف انرژی در ایران ۹ برابر ژاپن و نروژ، ۷ برابر کشورهای پیشرفته اروپایی، ۳ برابر عربستان سعودی و ۴ برابر ترکیه و متوسط جهان است. کشور ما با جمعیت یک درصد دنیا بیش از ۴ درصد از میزان گاز دنیا را مصرف می‌کند که حدود ۴۰ درصد از کل گاز مصرفی کشور در خانه‌ها مصرف و سالیانه حدود ۱.۶ درصد نیز به مصرف انرژی کشور افزوده می‌شود و اگر روند مصرف به همین منوال صورت پذیرد به‌طور قطع تا سال ۱۴۰۴ ایران به یک واردکننده بزرگ انرژی تبدیل می‌شود
بیشتر...
-
مصرف‌گرایی و سبک زندگی
در مصرف‌گرایی نوین، ‌اشخاص بدون داشتن نیاز واقعی به دلایلی مانند رفتار متظاهرانه به خرید می‌پردازند و در پاره‌ای از اوقات قادر به کنترل خرید خود نیستند تا جایی که روانشناسان این نوع مصرف‌گرایی را بیماری می‌دانند و به معالجه آن‌ها می‌پردازند.
بیشتر...
-
مراسم نیمه شعبان امسال؛ چرا و چگونه؟
در این نوشتار به آسیب شناسی تغییرات محسوس در برگزاری مراسم نیمه شعبان پرداختیم. عواملی چون مشکلات اقتصادی، وجود شبهات و عدم اقناع ذهنی، اوضاع بد جهان اسلام، افزایش آسیب‌های اجتماعی، برخوردهای اشتباه و تغییر سبک شادی‌های مذهبی را به عنوان گذاره¬های تاثیرگذار در این تغییرات نام بردیم.
بیشتر...
نگاهی به مسئله فرهنگ‌پذیری در میان کودکان
فروکاهیدن کودکی در میان انگاره‌های مجازی زندگی
در این مقاله به مسئله فرهنگ‌پذیری در میان کودکان از طریق رسانه پرداختیم. در طی فرایند جامعه‌پذیری، دورة کودکی فشرده‌ترین و مؤثرترین دورة یادگیری دینی است. با بررسی ساختار جامعه‌پذیری ارزشی و فرهنگی در کودکان نشان دادیم یکی از موانع اساسی پذیرش ارزش‌های فرهنگی در میان کودکان، عدم هماهنگی میان کارگزاران مختلف در جامعه خصوصا رسانه‌های تصویری است که در واقع به‌جای معنازایی، معنازدایی می‌کنند.
بیشتر...
 << صفحه قبلي   [5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ]   صفحه بعدی >>