X
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
صفحه اصلی > مقالات 

forooshgah

isabk

motaleat

آخرین مطالب
شنبه 21 تير 1399
مرکز تخصصی آل یاسین برای برگزاری رشته مطالعات سبک زندگی اسلامی موافقت قطعی دریافت کرد
شورای گسترش حوزه های علیمه با برگزاری رشته سطح سه مطالعات سبک زندگی اسلامی موافقت قطعی کرد.
پنج شنبه 19 تير 1399
خرید کتاب توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور
خرید مجموعه 4 جلدی راز ثروت از موسسه توسط نهاد کتابخانه عمومی کشور صورت گرفت.
چهارشنبه 18 تير 1399
دیدار و گفتگوی مدیر شبکه جهانی ثامن با ریاست مؤسسه سبک زندگی
هر چه می‌توانید کارهایتان به خصوص «سبک زندگی» را ایجابی کنید. مردم از کارهای سلبی خسته شده‌اند و جهان اسلام دیگر تاب جنگ ندارد.
يکشنبه 15 تير 1399
آغاز امتحانات پایانی نیم سال دوم رشته مطالعات سبک زندگی اسلامی
امتحانات پایانی رشته مطالعات سبک زندگی اسلامی در مرکز تخصصی سبک زندگی آل یاسین از شنبه 14 تیرماه آغاز و تا یکم مرداد ادامه دارد.
شنبه 14 تير 1399
دیدار و گفتگوی آیت‌الله شاه‌آبادی رئیس موسسه غدیرشناسی با ریاست مؤسسه آل یاسین
حجت‌الاسلام دکتر فعالی با پیشنهاد طراحی و اجرای مشترک طرح سبک زندگی پیامبر (ص) و اهل‌بیت (ع) بر همکاری دو مجموعه با یکدیگر در قالب اجرای برنامه‌های آموزشی و پژوهشی تأکید ورزید.
> مقالات > مقالات > فرهنگ شهروندی
-
وفور نعمت در آموزه‌های دینی
خالق جهان بارها به انسان گوشزد کرده است که جهانِ هستی سرشار از نعمت‌ها و برکات است و این نعمت‌های خداوندی در جهت رفع تمامی نیازهای انسان در اختیار او گذارده شده، تا از آنها بهره برد. در این میان، اگر انسان‌ها به نعمت‌های بیکران توجه کرده و از آن‌ها به درستی استفاده کنند، در واقع، شکر عملی به‌جای آورده¬اند. از این مسیر است که نعمت‌ها افزایش و برکات روزافزون می شوند و انسان درک می کند که زمین و نظام آفرینش برای او محرومیتی به ارمغان نیاورده و برای فهم کمبودها و نامطلوبی ها، باید بینش خود را نسبت به جهان تغییر دهد و به عالم به گونه‌ای دیگر بنگرد.
بیشتر...
نگاهی به فیلم «صلیب‌گاه» اثر مایکل مک دونا Calvar
قربانگاه ایمان یا دودلی‌های زندگی امروز؟
ماجرا این است: او در هفت سالگی مورد تجاوز یک کشیش قرار گرفته، و این کار تا پنج سال ادامه یافته. یک روز در میان، به مدت پنج سال! و حالا مرد تصمیم دارد پدر جیمز را به خاطر گناه کشیشی دیگر به قتل برساند. فقط به این دلیل که فکر می‌کند کشتن یک کشیش بد فایده‌ای ندارد. بلکه کشتن یک کشیش خوب است که سر و صدا به راه می‌اندازد.
بیشتر...
-
قایق رضایت از زندگی، بر دریای آرزوهای ما
رضایت داشتن از زندگی یکی از خواسته‌های همة ماست و آن عبارت است از انعکاس بازتاب توازن میان آرزوهای ما و وضعیت فعلی‌. هر چقدر که فاصلة این دو کم‌تر باشد، رضایت بیشتری از زندگی را تجربه می‌کنیم
بیشتر...
-
عزّت‌نفس در آموزه‌های دینی
عزّت‌نفس با اعتماد به نفس پیوندی استوار دارد. کسی که بداند به چه میزان صلاحیت دارد او دارای وصف عزّت‌نفس است و این حالت از مقدمات اعتماد به نفس محسوب می‌شود. براین‌اساس، وی می‌تواند نیروها، قابلیت‌ها و توانایی‌های خویش را ارتقا داده توان تسلط بر چالش‌های روزمره را کسب کند.
بیشتر...
-
خانه‌های اسباب‌بازی؛ چرایی و بایسته‌ها
خانه‌های اسباب‌بازی با هدف رفع نیاز کودکان به وسایل بازی مناسب، کمک به پرورش ابعاد مختلف رشد کودک از لحاظ عاطفی، حسی و حرکتی و شناختی و ارتقای فرهنگ بازی در خانواده‌ها تأسیس شده‌اند.
بیشتر...
-
اسباب‌بازی؛ راهکارها و اقدام‌ها
هر چند در گذشته توان مالی بسیاری از خانواده‏ها ضعیف بود، اما پدران و مادران توان عاطفی بالایی داشتند و با ساخت اسباب‏بازی چوبی و پارچه‏ای ساده می‏توانستند با قلب و خیال کودکان‌شان همراه شوند و آنان را به آینده امیدوار کنند.
بیشتر...
-
باربی و سبک زندگی
در میان عروسک‌هایی که تاکنون ساخته شده، باربی از ویژگی‌های منحصر به‌فردی برخوردار است؛ چرا که باربی تنها یک عروسک نیست، بلکه یک سلاح کارآمد در صحنه‌ی جنگ فرهنگی است و به همین خاطر متخصصین فراوانی در تولید، طراحی، تبلیغ و توزیع آن نقش‌آفرینی نموده‌اند.
بیشتر...
-
آسیب‌شناسی اسباب‌بازی
والدین در هنگام خرید اسباب‏بازی فقط به جنبه‏های ظاهری آن توجه دارند و تصور می‏کنند که هدف از ساخت عروسک نیمه عریان، آرایش شده و دارای قابلیت آوازخوانی فقط آن است که کودک را خوشحال و سرگرم کند و بیشتر به اشیا و موجودات واقعی شباهت داشته باشد
بیشتر...
-
کارکردهای مثبت اسباب‌بازی
بی‏گمان، شالوده تفکر دینی کودکان را می‏توان در همین احساس کودکانه و برداشت‏های به ظاهر سطحی جستجو کرد. برای نمونه، درک این مطلب که «خداوند، همه جا حاضر است» برای کودکانِ کم‌تر از شش سال مشکل است؛ زیرا نگرش «جاندار پنداری» به همراه «ساخته‌پنداری» احتمالاً تا حدود هفت، هشت سالگی ادامه دارد.
بیشتر...
-
ویژگی‌های یک اسباب بازی مناسب
اسباب‏بازی باید به‏گونه‏ای باشد که ارزش‏های فرهنگی و اجتماعی جامعه را تقویت کند؛ نه آن‏که در ستیز با آن‌ها قرار گیرد. یکی از بهترین اهداف و کارکردهای اسباب‏بازی، انتقال ارزش‏های فرهنگی و اجتماعی به کودکان است. بنابراین، در کشورهایی که اسباب‏بازی با اهداف فرهنگی ساخته می‏شود، یکی از اصلی‏ترین معیارهای آن، تقویت ارزش‏های فرهنگی در کودکان است.
بیشتر...
 << صفحه قبلي   [6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ]   صفحه بعدی >>