X
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
صفحه اصلی > مقالات 

forooshgah

isabk

motaleat

آخرین مطالب
شنبه 21 تير 1399
مرکز تخصصی آل یاسین برای برگزاری رشته مطالعات سبک زندگی اسلامی موافقت قطعی دریافت کرد
شورای گسترش حوزه های علیمه با برگزاری رشته سطح سه مطالعات سبک زندگی اسلامی موافقت قطعی کرد.
پنج شنبه 19 تير 1399
خرید کتاب توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور
خرید مجموعه 4 جلدی راز ثروت از موسسه توسط نهاد کتابخانه عمومی کشور صورت گرفت.
چهارشنبه 18 تير 1399
دیدار و گفتگوی مدیر شبکه جهانی ثامن با ریاست مؤسسه سبک زندگی
هر چه می‌توانید کارهایتان به خصوص «سبک زندگی» را ایجابی کنید. مردم از کارهای سلبی خسته شده‌اند و جهان اسلام دیگر تاب جنگ ندارد.
يکشنبه 15 تير 1399
آغاز امتحانات پایانی نیم سال دوم رشته مطالعات سبک زندگی اسلامی
امتحانات پایانی رشته مطالعات سبک زندگی اسلامی در مرکز تخصصی سبک زندگی آل یاسین از شنبه 14 تیرماه آغاز و تا یکم مرداد ادامه دارد.
شنبه 14 تير 1399
دیدار و گفتگوی آیت‌الله شاه‌آبادی رئیس موسسه غدیرشناسی با ریاست مؤسسه آل یاسین
حجت‌الاسلام دکتر فعالی با پیشنهاد طراحی و اجرای مشترک طرح سبک زندگی پیامبر (ص) و اهل‌بیت (ع) بر همکاری دو مجموعه با یکدیگر در قالب اجرای برنامه‌های آموزشی و پژوهشی تأکید ورزید.
> مقالات > مقالات > فرهنگ شهروندی
-
شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی‌زبان و تأثیرات آن بر سبک زندگی ایرانیان
سابقه تأسیس شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی، حداقل به دو دهه قبل بازمی‌گردد. موج مهاجرت مخالفان جمهوری اسلامی به ایالات متّحده‌ در ابتدای انقلاب، شهر لس‌آنجلس مرکز تجمع ایرانیان را به کانونی برای فعّالیت علیه حکومت تبدیل کرد. با گسترش فناوری استفاده از ماهواره در کشورهای متفاوت و پس از تأخیری چند ساله، اولین شبکه ماهواره‌ای فارسی مخالف جمهوری اسلامی ایران با نام NITV که شبکه‌ای کاملاً سیاسی بود در سال 1378 آغاز به کار کرد.
بیشتر...
-
ماهواره و سبک زندگی
یکی از رایج‌ترین روش‌های گذران اوقات فراغت، در عصر ما، تماشای تلویزیون و ماهواره است. اکنون در ایران بیش از 3000 کانال ماهواره‌ای به سادگی دریافت‌پذیر است که برخی از آنها فارسی‌زبان هستند و با هدف دگرگونه کردن شیوة زندگی ایرانی- اسلامی ما، سبک زندگی غربی را تبلیغ می‌کنند. در «پرونده ویژه» این شماره، با استفاده از پژوهش‌های صورت‌ گرفته، تاریخچه، کارکردها، اهداف، ‌تاثیرات و آسیب‌های شبکه‌های ماهواره‌ای بررسی و محتوای برخی از مهم‌ترین مروجان ماهواره‌ای سبک زندگی غربی، معرفی و نقد شده است. همچنین تلاش شده تا راهکارهای اصلی مقابله با آن آسیب‌ها ارائه گردد.
بیشتر...
نگاهی به مفهوم شفقت به خود از نظر اسلام
کاش خود را دوست‌تر داشتیم
در این نوشتار به واکاوی مفهوم شفقت به خود از نظر اسلام و روان‌شناسی پرداختیم و نتیجه گرفتیم که شفقت به خود آثار مثبت فراوانی به همراه دارد. افرادی که شفقت بیشتری نسبت به خود دارند حس رضایت از زندگی و احساس همبستگی اجتماعی در آن‌ها بالاتر است و داشتن عواطف مثبت بیشتری را تجربه می‌کنند. همچنین چنین افرادی، اضطراب و شرم و حقارت کم‌تری را در زندگی خود احساس می‌کنند.
بیشتر...
-
خود ارزشمندی (کرامت نفس)
در این نوشتار بیان شد که احساس ارزشمندی، حرمت نفس و عزتمندی، «سپری فرهنگی» است که فرد را در موضع آرامش و اعتمادبه‌نفس قرار می‌دهد و موجب شکوفایی استعدادها، خلاقیت‌ها، پیشرفت‌ها و نیز استقلال ملّی می‌شود. برعکس، جامعه‌ای که از اعتمادبه‌نفس پایین برخوردار است و در میان افراد احساس منزلت و عزت جایگاهی نداشته باشد، آنان به‌راحتی و سهولت از الگوهای بیگانه پیروی می‌کنند و در میان آن‌ها «پذیرش فرهنگ بیگانه» رشد خواهد کرد.
بیشتر...
تحلیلی بر رواج خانه سالمندان در سبک زندگی نوین
برکت خانواده در آسایشگاه
در این مقاله به تحلیل علل و عوامل رواج خانه سالمندان در سبک زندگی نوین پرداختیم و گفتیم که تغییر ساختار خانواده از نوع گسترده به نوع هسته‌ای و همچنین جذب زنان به بازار کار، سبب می‌شود که امکانات برای نگهداری از سالمندان به‌شدت کاهش یابد و باری که خانواده‌ها قبلاً به‌تنهایی به‌دوش می‌کشیدند را به‌ناچار با دولت‌ها تقسیم کنند
بیشتر...
-
راهکارهای پیشگیری افسردگی در سبک زندگی
در سال ۱۹۸۴، مؤسسه بین‌المللی اختلالات روانی، اعلام کرد کـه افسردگی قابل‌پیشگیری نیست؛ ولی گزارش‌های بعدی این مرکز، به گروهی از مطالعات بالینی اشاره کرده که نشان می‌دهد می‌توان از بـروز افـسردگی جلوگیری کرد. در سال‌های بعد، مطالعات بالینی اثبات کردند که این بـیماری قابل‌پیشگیری است
بیشتر...
-
راهکارهای درمانی افسردگی در سبک زندگی (درمان با طب سنتی)
طب سنتی ایران، توجه و اهمیت بیشتری برای پیشگیری، نسبت به درمان بیماری‌ها قـائل اسـت. حفظ سلامتی از چنان اهمیتی برخوردار است که طب سنتی ایران، نقش پزشک را حفظ تندرستی در هنگام سلامتی و بـازگرداندن آن بـه هنگام بیماری می‌داند. اصول پیشگیری بر شش اصل مهم استوار است کـه شـامل هـوا، خوردن و آشامیدن، ورزش، احتباس و استفراغ، خواب و بیداری و همچنین حالات روحی و روانی است.
بیشتر...
-
راهکارهای درمانی افسردگی در سبک زندگی (روش قـرآن در روان‌درمانی)
در میان تمام کتب آسمانی که طـی تاریخ نازل شده است، قرآن به‌نحوی مطلوب و بی‌نظیر موفق شد، تغییراتی بسیار مؤثر در شخصیت مسلمانان و جامعه اسلامی به‌وجود آورد و در مدتی کوتاه، از مسلمانان، انسانی کامل و متعادل و آرام و مطمئن بسازد تا بتوانند با نـیروی خـارق‌العاده این تغییر، دنیا را تکان دهند و مسیر تاریخ را دگرگون سازند.
بیشتر...
-
راهکارهای درمانی افسردگی در سبک زندگی (نقش دین)
ایمان، تأثیر بسزایی در نفس انسان دارد؛ چراکه اعتمادبه‌نفس و قدرت او را بر صبر و تـحمّل سـختی‌های زنـدگی افزایش می‌دهد و احساس امنیت و آرامش را در نفس او مستقر می‌سازد و در درونش آسودگی خاطر به‌وجود می‌آورد و انـسان بـه‌این‌ترتیب، غرق در احساس خوشبختی می‌شود. حال این سؤال پیش می‌آید که ایمان چگونه انـسان را بـه ایـن مرحله از آرامش روانی می‌رساند؟
بیشتر...
-
راهکارهای مواجهه با افسردگی در سبک زندگی
پرداختن به درمان بیماری‌های روانی چندان مهم نـیست؛ بـلکه مهم‌تر این است که از بروز آن‌ها پیشگیری شود؛ یا تا حدی از افزایش آن‌ها کاسته شود. بـه‌تازگی بـرخی از محققان به موضوع پیشگیری از رفـتارهای انـحرافی تـوجه کرده و کوشیده‌اند برای رفع مشکلاتی مداخله کنند کـه در روابط انسانی رخ می‌دهد و هدفشان پیدا کـردن راه‌حل‌هایی برای جـلوگیری از بـروز عـوارض رفتارهای انحرافی است.
بیشتر...
 << صفحه قبلي   [2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ]   صفحه بعدی >>