X
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
صفحه اصلی > مقالات 

forooshgah

isabk

motaleat

آخرین مطالب
شنبه 21 تير 1399
مرکز تخصصی آل یاسین برای برگزاری رشته مطالعات سبک زندگی اسلامی موافقت قطعی دریافت کرد
شورای گسترش حوزه های علیمه با برگزاری رشته سطح سه مطالعات سبک زندگی اسلامی موافقت قطعی کرد.
پنج شنبه 19 تير 1399
خرید کتاب توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور
خرید مجموعه 4 جلدی راز ثروت از موسسه توسط نهاد کتابخانه عمومی کشور صورت گرفت.
چهارشنبه 18 تير 1399
دیدار و گفتگوی مدیر شبکه جهانی ثامن با ریاست مؤسسه سبک زندگی
هر چه می‌توانید کارهایتان به خصوص «سبک زندگی» را ایجابی کنید. مردم از کارهای سلبی خسته شده‌اند و جهان اسلام دیگر تاب جنگ ندارد.
يکشنبه 15 تير 1399
آغاز امتحانات پایانی نیم سال دوم رشته مطالعات سبک زندگی اسلامی
امتحانات پایانی رشته مطالعات سبک زندگی اسلامی در مرکز تخصصی سبک زندگی آل یاسین از شنبه 14 تیرماه آغاز و تا یکم مرداد ادامه دارد.
شنبه 14 تير 1399
دیدار و گفتگوی آیت‌الله شاه‌آبادی رئیس موسسه غدیرشناسی با ریاست مؤسسه آل یاسین
حجت‌الاسلام دکتر فعالی با پیشنهاد طراحی و اجرای مشترک طرح سبک زندگی پیامبر (ص) و اهل‌بیت (ع) بر همکاری دو مجموعه با یکدیگر در قالب اجرای برنامه‌های آموزشی و پژوهشی تأکید ورزید.
> مقالات > مقالات > فرهنگ شهروندی
-
تغییرات سبک زندگی و عوامل مؤثر در سیگاری شدن فرزندان
اگر روزی در جیب پسر نوجوان خود، سیگاری پیدا کردید یا آنکه از همسایه‌ها شنیدید که دختر نوجوانِ شما را در حال سیگار کشیدن دیده‎اند، آرام بمانید و نگران نباشید. توجه کنید که پسر و دختر شما منحرف و فاسد ‏نشده‎اند؛ بلکه کاری کرده‎اند که معمولاً هر نوجوانی در این سن ممکن است انجام دهد. آنان می‎خواهند این نوع کار، بزرگ‎ترها را نیز تقلید کنند و بدانند که سیگار کشیدن چه مزه‎ای می‎دهد و چه فایده‏ای دارد
بیشتر...
-
راه‌کارهای مواجهه با حاشیه‌نشینی
حاشیه‌نشینی، مشکل شهرهای بزرگ و کلان‌شهرهاست؛ ولی محصول ساختارهای غلط اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و برنامه‌ریزی های نامناسب در سطحِ ملی و بین المللی است. بر اساس پژوهش‌های صورت گرفته، مهم‌ترین راه‌کارهای حل مسائل حاشیه‌نشینی را چنین بیان کرده اند.
بیشتر...
-
آسیب‌شناسی سبک زندگی حاشیه‌نشینی
افزایش سریع جمعیت شهری، تغییرات مهمی را در ترکیب سنی و جنسی جمعیت به وجود می‌آورد و شهرها را با معضلات نشأت گرفته از آن مواجه می‌کند؛ به این مفهوم که هجوم جوانان روستایی به شهرها موجب افزایش سریع جمعیت شهری در گروه سنی جوانان می‌شود و گروه سنی جوانان را در مقایسه با گروه‌های دیگر به صورت نامتعادلی درمی‌آورد و مسأله اشتغال را با مشکل مواجه می‌کند.
بیشتر...
-
قوانین و اقدامات داخلی برای حاشیه‌نشینی در ایران
اسکان غیررسمی، مجموعه‌ای از تنگناها و مشکلات و نیز قابلیت‌ها و امکانات را در خود دارد که سیاست‌های کنونی در استفاده از امکانات نهفته آن برای فائق آمدن بر مشکلات، موفق نبوده است. واقعیت آن است که به دور از این قابلیت‌ها ، شیوه‌های مداخله مستقل بخش دولتی (از جمله در تولید مسکن، عرضه زمین و استانداردهای شهری وضع شده) ناکارآمد بوده و نفعی برای کم‌درآمدترین اقشار نداشته است.
بیشتر...
-
حاشیه‌نشینی در ایران
تا سال 1320 اقتصاد شهر و روستا تا حدودی در توازن با هم بودند، بنابراین تا این زمان، مهاجرت به شهر، معضل نشده بود؛ ولی از سال 1332 به بعد با اجرای برنامه ها و طرح‌های نوسازی و توسعة اقتصادی، روند توسعة شهرها نضج گرفت و به اتکای در آمد نفت (مهم‌ترین منبع مازاد اقتصادی) طرح‌های زیربنایی شهری و توسعة صنعتی به اجرا درآمد. از این زمان است که روند در حاشیه قرار گرفتنِ بخش کشاورزی آغاز می‌شود و روستاییان، مهاجرت گروهی خود را به شهرها شروع می‌کنند.
بیشتر...
تأسیس کمیسیون اسکان بشر
راهبردها و راه‌کارهای جهانی برای سبک زندگی حاشیه‌نشینان
با شتاب گرفتن روند توسعه شهری در جهان و به‎ویژه در کشورهای در حال توسعه در چند دهه اخیر، سازمان‌ها و نهادهای گوناگونی برای پاسخ‌گویی و یافتن راه حل‌هایی برای معضلات توسعه شهری شکل گرفته اند. کمیسیون اسکان بشر سازمان ملل متحد (UNCHS) ، از مهم‌ترین سازمان‌ها از این دست به شمار می آید. این کمیسیون، یکی از مراکز مهم جهانی گردآوری اطلاعات درباره روند توسعه شهری، انتشار راه‌کارها و انتقال تجارب جهانی موفق با همکاری بسیاری از سازمان‌های رسمی و سازمان‌های غیردولتی (NGO) شناخته می شود و از بنیان‌گذاری و آغاز فعالیت آن در ونکور کانادا در سال 1976، بیش از یک ربع قرن می گذرد.
بیشتر...
-
سبک زندگی حاشیه‌نشینان و سبک زندگی
به موازات رشد بی رویه شهرنشینی در کشور، سکونت‌گاه‌های نامتعارف و حاشیه ای به سرعت ایجاد شده و رشد یافته اند
بیشتر...
-
حاشیه نشینی و سبک زندگی
حاشیه‌نشینی به معنای اعم، شامل [شیوه زندگی] تمام کسانی است که در محدودة اقتصادی شهری ساکن هستند؛ ولی جذب اقتصاد شهری نشده‌اند. جاذبة شهری و رفاه شهری، این افراد را از زادگاه خویش کنده و به سوی قطب‌های صنعتی و بازارهای کار می‌کشد. اکثر مهاجران، روستاییانی هستند که به منظور گذراندن بهتر زندگی، راهی شهرها می‌شوند.
بیشتر...
نگاهی به جشنواره فیلم فجر از منظر سبک زندگی
سبک زندگی و خانواده
در این مقاله چند اثر با مضامین اجتماعی، در آخرین جشنواره فیلم فجر مورد بررسی قرار گرفت. «آخرین بار، کی سحر را دیدی؟» جدیدترین کار فرزاد مؤتمن، «نقطه کور» اثر مهدی گلستانه، «نیمه شب اتفاق افتاد» به کارگردانی تینا پاکروان و «وارونگی» از بهنام بهزادی، فیلم هایی بودند که از نظرگاه سبک زندگی اسلامی به بوته نقد سپرده شدند.
بیشتر...
-
امر به معروف و نهی از منکر به سبک ابراز وجود
در این مقاله مهارت‌های مرتبط با ابراز وجود و نحوه امر به معروف و نهی از منکر در حضور خانواده را بیان کردیم. گفتیم برای مقابله و اثرگذاری هنگام مواجهه با رفتار یا رویدادی ناخوشایند، می‌توانیم از جمله‌های سه بخشی استفاده کنیم که حاوی «توصیف شفاف رفتار ناخوشایند»، «بیان احساس نسبت به آن رفتار» و «اثر عینی آن رفتار بر خود» باشد.
بیشتر...
 << صفحه قبلي   [4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ]   صفحه بعدی >>