پروژه دین و سلامت

پروژه وزارت بهداشت و سلامت در چند بخش تنظیم و وارد اجرا شده است که پژوهشکده سبک زندگی اسلامی عهده‌دار بخش تولید محتوای این پروژه است. تولید محتوا در دو بخش کلی شامل ترجمه کتب لاتین و تولید محتوای پژوهشی کاربردی ( در 50 موضوع مصوب) خواهد بود.

پروژه زندگی معنوی
پروژۀ زندگی معنوی

خود، تمام آثار استاد فعالی را بازبا عنایت به فخیم بودن گفتارها و نوشتارهای استاد حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر محمدتقی فعالی، پژوهشکده سبک زندگی اسلامی تصمیم گرفته است با اجرایی نمودن پروژه «زندگی معنوی» به تدوین، تنظیم، آماده‌سازی و چاپ و نشر هدفمند مجموعه آثار استاد بپردازد تا در قالب‌هایی کارآمد، متناسب با اقتضائات روز و ناظر به مسائل موردنیاز مخاطبان گوناگون داخل و خارج کشور، سبک زندگی توحیدی را احیا نماید.

پروژه سبک زندگی مادرانه

پژوهشکده سبک زندگی اسلامی با همکاری یکی از مؤسسات قرآنی کشور که حدود 20 سال در امر مترجمی قرآن کریم مشغول به فعالیت است و روش نوینی را در امر ترجمه قرآن کریم طراحی کرده است، در صدد تدوین و برگزاری دوره‌های سبک زندگی قرآنی با رویکرد نیازهای مادران است.


پروژه سبک زندگی مادرانه

پروژه تألیف درسنامه خانواده

تألیف درسنامه خانواده

پس از ملاحظه آثار موجود در حوزه خانواده بر اساس موجودی قابل استفاده کتابخانه پژوهشگاه حوزه و دانشگاه، ریزموضوعات حوزه خانواده ذیل چهار موضوع کلی ازدواج، خانواده موفق، آسیب‌های خانواده و تربیت فرزند پایش شد. این دوره در چهار جلد تدوین خواهد شد. بیشتر بدانید

پروژه به‌نشر

پژوهشکده سبک زندگی اسلامی با همکاری یکی از مؤسسات فرهنگی هنری آستان قدس رضوی در راستای ترویج سبک زندگی اسلامی اقدام به تولید محتوا در قالب کاربردی مهارتی ناظر به نیازهای جامعه نموده است.

پروژه ترجمه‌ها

ما انسان‌ها موقعیت‌های ناخوشایند خُرد و کلانی را در برهه‌های مختلف زندگی تجربه‌ کرده‌ایم. بخش اعظمی از این تجارب به گرفتاری‌ها و سختی‌های فردی همچون مشاجرات خانوادگی، نزاع‌های شخصی، مشکلات شغلی، تنگناهای مالی، بیماری‌ها و مرگ و میرها مربوط می‌شود…

پروژه ترجمه ها

مؤسسه فرهنگی هنری سبک زندگی آل‌یاسین