آغاز دوره تربیت‌مربی راهنمایی و مشورت‌دهی خانواده با رویکرد سبک‌زندگی ایرانی اسلامی

به گزارش اداره روابط عمومی مؤسسه سبک‌زندگی آل یاسین؛ دوره تربیت مربی راهنمایی و مشورت‌دهی خانواده  با رویکرد سبک زندگی ایرانی اسلامی با حضور اساتید، طلاب حوزه‌های علمیه خواهران ، مدیران و فعالان فرهنگی استان مازندران آغاز شد.

خانواده از نگاه اسلام و آموزه‏‌های دینی، نهادی مقدس، سازمانی حرکت آفرین، ساحلی برای آرامش و بستری برای رشد و تربیت، جایگاه پیشرفت مادی و معنوی و تجلّی‏گاه شکوفایی و بالندگی است. اگر ضروری باشد تا انسان برای نیل به کمال و بهروزی از یک نردبان چند پله‏ ای صعود کند و بالا برود، به طور حتم و یقین اولین پله این نردبان ترقی و رشد، تشکیل خانواده است. به همین دلیل، یعنی به دلیل تأثیر شگرف خانواده در شکوفایی و رشد افراد، بیشتر اندیشمندان دینی و بزرگان علوم انسانی واجتماعی‏ درباره ‏خانواده،توصیه‏‌ها و دستورات‏ی بیان‏ نموده ‏اند.اما کاهش آمار ازدواج و بالا رفتن سن ازدواج، شیوع برخی الگوهای انحرافی در ازدواج، طلاق عاطفی، از هم گسستگی خانواده و افزایش طلاق، روابط فرازناشویی، خشونت‌های خانوادگی، سو استفاده‌های جنسی، کاهش چشمگیر فرزندآوری، تغییر سبک های  فرزندپروری و … از جمله مهمترین آسیب‌ها در خانواده امروزی است؛ که این امر خلاء نبود افرادی متخصص با هدف آموزش، راهنمایی و مشورت‌دهی مباحث و مسائل خانواده متناسب با فرهنگی ایرانی اسلامی بیش از پیش نمایان می‌سازد.

دوره تربیت مربی راهنمایی و مشورت‌دهی خانواده با هدف تربیت نیروی متخصص در زمینه‌های آموزش، راهنمایی و مشورت‌دهی مسائل خانواده در دو سطح مقدماتی و تخصصی برگزار می‌گردد.

در این دوره ها  علاوه بر کارگاه های حضوری ،شرکت کنندگان از طریق کانال پشتیبان مطالب ، متن و فایل های صوتی تخصصی را دریافت می کنند.

جلسه شروع این دوره در تاریخ 2و 3 دی ماه  سال جاری برگزار شد.در این جلسه استاد حجت الاسلام و المسلمین عباس آزاد ضمن معرفی موسسه فرهنگی هنری سبک زندگی آل یاسین ، به  تبیین سرفصل‌های دوره و مقررات و آیین‌نامه‌های دوره پرداخت و در بخش دیگر این کارگاه فلسفه سبک زندگی و الزامات سبک زندگی اسلامی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

مطالب مرتبط
ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.