کتاب سلامت اجتماعی به چاپ رسید

به گزارش روابط عمومی مؤسسه سبک زندگی آل یاسین؛ کتاب سلامت اجتماعی تألیف دکتر مهدی فدایی توسط نشر تیماس وابسته به مؤسسه فرهنگی هنری آل یاسین به مرحله چاپ رسید.

کتاب سبک زندگی اجتماعی مشتمل بر مقدمه، دیباچه، الگوهای ارتباط اجتماعی، مهارت‌های ارتباط اجتماعی ، حقوق شهروندی و نتیجه‌گیری است.

نگارنده در بخشی از کتاب چنین نوشته است:

تاثیرگذاری در ارتباط، نیازمند ایجاد ارتباط صحیح و منطقی است. نقص در ارتباط فهم را به خطر انداخته و حتی ممکن است به رفتار نامناسب منجر شود عناصر اصلی ارتباط عبارتند از: مبداء پیام (فرستنده)، مقصد پیام (گیرنده)، پیام و ابزار انتقال پیام. برخی اندیشه‌وران نیز پنج عنصر را در فرایند ارتباط شناسایی کرده‌اند که عبارتند از: فرستنده پیام، گیرنده پیام، پیام (محتوا)، وسیله ارتباط و اثر ارتباط. دو عنصر دیگر یعنی موانع ارتباط و بازخورد در فرایند ارتباط میان فردی مهم است.

بنابراین باید سعی کرد در ارتباط با دیگران بار معنایی جملاتی را که می‌گوییم ملاحظه کنیم که اگر این چنین نباشد با یک جمله تصویری اشتباه از خودمان در ذهن دیگران ایجاد خواهیم کرد.

از آثار دیگر این مؤلف می‌توان به کتاب‌های سبک زندگی اجتماعی از دیدگاه اسلام، فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در سبک زندگی ایرانی ـ اسلامی، اخلاق شهروندی، آسیب شناسی اخلاقی برنامه‌های سرگرمی دین‌محور اشاره کرد.

مطالب مرتبط
ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.