ارائه طرح سبک زندگی اسلامی با رویکرد حیا ویژه دانشجویان به وزارت کشور

به گزارش روابط عمومی مؤسسه سبک‌زندگی آل یاسین؛ برنامه سبک زندگی اسلامی با رویکرد حیا دانشجویان توسط مؤسسه فرهنگی هنری سبک زندگی آل یاسین و پژوهشکده اسلامی در فروردین ماه سال 1400 به وزارت کشور ارائه شد.

طرح مسأله حیا از طرف مكتب اسلام، حکایت از آن دارد كه اسلام، حضو زن را در جامعه پذيرفته و براي سلامت حضور او، حیا را مطرح کرده است. از این رو،  هدف از حیا، حضور مثبت و سازنده زن در جامعه است.

از سوی دیگر، امروزه  بي‌حیایی به يك معضل كاملاً مشهود در جامعه درآمده که دامنه آن منحصر به افراد نمی‌شود، بلکه آسيب‌هاي آن تمام اعضاي جامعه را در بر مي‌گيرد و با بسياري از مسائل پيوند خورده و داراي ابعاد سياسي، اجتماعي، اقتصادي و فرهنگي شده است.

پایش میدانی وضعیت عفاف و حیا در دانشگاه‌های هدف و بررسی نگرش دانشجویان دختر به مسأله حیا، ارائه برنامه جامع و هدفمند برای دانشگاه‌های هدف با هدف ارتقاء وضعیت عفاف و حیا، پیشگیری و مقابله با آسیب‌های فردی و اجتماعی بی‌حیایی در دانشگاه‌های هدف، تقویت فرهنگ ناب دینی اخلاق حسنه و باورهای صحیح دانشجویان جامعه هدف، بهینه‌سازی ظرفیت‌های فرهنگی موجود در دانشگاه‌های جامعه هدف، کارآمدسازی دانش دینی در مواجهه فعال با مسأله عفاف و حیا از اهداف این طرح می‌باشد.

مطالب مرتبط
ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.