به همت موسسه آل‌یاسین/ دوره آموزشی تربیت مربی سبک زندگی (آموزش مدیریت خانواده) در استان بوشهر آغاز شد

به گزارش اداره روابط عمومی مؤسسه سبک‌زندگی آل یاسین؛ دوره آموزشی تربیت مربی سبک زندگی (آموزش مدیریت خانواده) با حضور اساتید، طلاب حوزه‌های علمیه خواهران، مدیران و فعالان فرهنگی معلمین و مربیان پرورشی استان بوشهر آغاز شد.

خانواده از نگاه اسلام و آموزه‌های دینی، نهادی مقدس، سازمانی حرکت آفرین، ساحلی برای آرامش و بستری برای رشد و تربیت، جایگاه پیشرفت مادی و معنوی و تجلّی‌گاه شکوفایی و بالندگی است. اگر ضروری باشد تا انسان برای نیل به کمال و بهروزی از یک نردبان چند پله‌ای صعود کند و بالا برود، به طور حتم و یقین اولین پله این نردبان ترقی و رشد، تشکیل خانواده است. به همین دلیل، یعنی به دلیل تأثیر شگرف خانواده در شکوفایی و رشد افراد، بیشتر اندیشمندان دینی و بزرگان علوم انسانی و اجتماعی درباره خانواده، توصیه‌ها و دستوراتی بیان نموده‌اند.

اما کاهش آمار ازدواج و بالا رفتن سن ازدواج، شیوع برخی الگوهای انحرافی در ازدواج، طلاق عاطفی، از هم گسستگی خانواده و افزایش طلاق، روابط فرازناشویی، خشونت‌های خانوادگی، سو استفاده‌های جنسی، کاهش چشمگیر فرزندآوری، تغییر سبک‌های  فرزندپروری و … از جمله مهم‌ترین آسیب‌ها در خانواده امروزی است؛ بر این اساس و در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری مدظله‌العالی و باهدف پیشگیری و کاهش آسیب‌های خانواده، موسسه فرهنگی هنری سبک زندگی آل یاسین با نظارت کارگروه علمی زن و خانواده، با بهره‌گیری از اساتید توانمند و متخصص اقدام به طراحی و اجرای دوره‌ی آموزشی – مهارتی تربیت مربی مهارت‌های سبک زندگی خانوادگی اسلامی ایرانی نموده است. در این دوره ارتقاء سطح علمی و مهارتی شرکت‌کنندگان محترم ناظر به مباحث تخصصی مهارت‌های سبک زندگی خانوادگی موردتوجه جدی قرارگرفته است.

شایان‌ذکر است در این دوره  علاوه بر کارگاه‌های حضوری، شرکت‌کنندگان از طریق کانال پشتیبان مطالب، متن و فایل‌های صوتی تخصصی را دریافت می‌کنند.

جلسه شروع این دوره در تاریخ 2 و 3 آذرماه  سال جاری برگزار شد. در این جلسه استاد حجت‌الاسلام‌والمسلمین عباس آزاد ضمن معرفی موسسه فرهنگی هنری سبک زندگی آل یاسین، به  تبیین سرفصل‌های دوره و مقررات و آیین‌نامه‌های دوره پرداخت و در بخش دیگر این کارگاه فلسفه سبک زندگی و الزامات و شاخصه‌های سبک زندگی اسلامی ایرانی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

مطالب مرتبط
ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.