تالیف کتاب ایستگاه ازدواج (آمادگی‌ها و مهارت‌های لازم برای ازدواج) به اتمام رسید

به گزارش روابط عمومی موسسه سبک‌زندگی آل ‌یاسین؛ تالیف کتاب ایستگاه ازدواج (آمادگی‌ها و مهارت‌های لازم برای ازدواج) توسط نوید جانباز به اتمام رسید.

رشد يعنى اينكه انسان در يك ناحيه از نواحى زندگى، مثلًا در امر ازدواج (رشد معتبر در ازدواج)، آن‏چنان حدى از فكر و عقل را داشته باشد كه مصالح خود را در انتخاب همسر و در اداره زندگى خانوادگى درك كند. به عبارت ديگر، ارزش­ هاى لازم را در باب ازدواج درك كند كه در زندگى خانوادگى چه چيزهايى لازم است و چه چيزهايى لازم نيست، چه چيزهايى مهم است و چه چيزهايى مهم نيست، چه چيزهايى در درجه اول اهميت است و چه چيزهايى در درجه دوم و سوم؛ و به عبارت ديگر سود و زيان و عوامل سود و زيان خود را تشخيص دهد. تنها رشد جسمى و جنسى براى ازدواج كه تشكيل يك واحد اجتماعى است كافى نيست.

این که بخواهیم به ازدواج به عنوان یک تکلیف و وظیفه نگاه کنیم شاید با ماهیت لطیف گونه این موضوع که مسیری پر از اشتیاق و میل درونی را برای هر فردی ترسیم می کند سازگار نباشد و تکلیف خواندن آن کمی نامانوس به نظر می رسد اما به هر حال ضرورتی برای رشد و سلامت انسان به شمار می آید که در زمانی مناسب و با کسب مقدمات و آمادگی های لازم باید صورت پذیرد و هراندازه این آمادگی ها بهتر و کامل تر باشد احساس شعف و نشاط در زندگی مشترک برای هردو زن و مرد بیشتر و ملموس تر خواهد بود در حقیقت ازدواج و شروع این اتفاق مبارک و زیبا در زندگی هر فرد این ظرفیت را دارد که فصلی نو از احساس خوشبختی و انرژی مضاعف را برای او به نمایش بگذارد و او را برای اهدافی بالاتر مهیا سازد.

مطالب مرتبط
ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.