تالیف کتاب ایستگاه ازدواج (آمادگی‌ها و مهارت‌های لازم برای ازدواج) به اتمام رسید

به گزارش روابط عمومی موسسه سبک‌زندگی آل ‌یاسین؛ تالیف کتاب ایستگاه ازدواج (آمادگی‌ها و مهارت‌های لازم برای ازدواج) توسط نوید جانباز به اتمام رسید.

رشد یعنى اینکه انسان در یک ناحیه از نواحى زندگى، مثلًا در امر ازدواج (رشد معتبر در ازدواج)، آن‏چنان حدى از فکر و عقل را داشته باشد که مصالح خود را در انتخاب همسر و در اداره زندگى خانوادگى درک کند. به عبارت دیگر، ارزش­ هاى لازم را در باب ازدواج درک کند که در زندگى خانوادگى چه چیزهایى لازم است و چه چیزهایى لازم نیست، چه چیزهایى مهم است و چه چیزهایى مهم نیست، چه چیزهایى در درجه اول اهمیت است و چه چیزهایى در درجه دوم و سوم؛ و به عبارت دیگر سود و زیان و عوامل سود و زیان خود را تشخیص دهد. تنها رشد جسمى و جنسى براى ازدواج که تشکیل یک واحد اجتماعى است کافى نیست.

این که بخواهیم به ازدواج به عنوان یک تکلیف و وظیفه نگاه کنیم شاید با ماهیت لطیف گونه این موضوع که مسیری پر از اشتیاق و میل درونی را برای هر فردی ترسیم می کند سازگار نباشد و تکلیف خواندن آن کمی نامانوس به نظر می رسد اما به هر حال ضرورتی برای رشد و سلامت انسان به شمار می آید که در زمانی مناسب و با کسب مقدمات و آمادگی های لازم باید صورت پذیرد و هراندازه این آمادگی ها بهتر و کامل تر باشد احساس شعف و نشاط در زندگی مشترک برای هردو زن و مرد بیشتر و ملموس تر خواهد بود در حقیقت ازدواج و شروع این اتفاق مبارک و زیبا در زندگی هر فرد این ظرفیت را دارد که فصلی نو از احساس خوشبختی و انرژی مضاعف را برای او به نمایش بگذارد و او را برای اهدافی بالاتر مهیا سازد.

مطالب مرتبط
ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.