تالیف کتاب سلامت جنسی کودک (مسائل و آسیب‌های مربوط به امور جنسی کودکان) به اتمام رسید

به گزارش روابط عمومی موسسه سبک‌زندگی آل ‌یاسین؛ تالیف کتاب سلامت جنسی کودک (مسائل و آسیب‌های مربوط به امور جنسی کودکان) توسط عبدالرضا آتشین‌صدف به اتمام رسید.

سلامت جنسی ازجمله موضوعاتی است که در دهۀ اخیر در جهان اهمیت فراوانی یافته است تا آنجا که امروزه موضوع سلامت جنسی یکی از اولویت‌های سلامت‌های همگانی به‌شمار می‌آید. در سال 2010م «انجمن جهانی سلامت جنسی» باهدف پیشبرد آگاهی دربارۀ سلامت جنسی، برای اولین بار، 4 سپتامبر (برابر با 13 شهریور) را به‌عنوان «روز جهانی سلامت جنسی» در سطح جهانی معرفی کرد که این امر حاکی از اهمیت موضوع یادشده است. از سوی دیگر با پیچیده‌تر شدن روابط و رفتارهای جنسی در جوامع انسانی، نیاز به مداخلات آگاهی‌بخش، اصلاح نگرش، پیشگیری و درمان بیماری‌های مرتبط با آن‌ از اهمیت روزافزونی برخوردار شده است.

در این میان، وضعیت سلامت و بهداشت جنسی کودکان از اهمیت و حساسیت بسیار بالایی برخوردار است؛ زیرا کودکان آسیب‌پذیرترین قشر جامعه به‌شمار می‌روند که ممکن است پیرامون آن‌ها مجموعه‌ای از عوامل خطرآفرین وجود داشته باشد. مسائلی همچون اختلالات جنسی، خودارضایی، سوءاستفادۀ جنسی، هرزه‌نگاری کودکان، قاچاق و توریسم جنسی، ازدواج اجباری و موارد دیگر. همچنین ازجمله مشکلات اساسی در مباحث سلامت و بهداشت جنسی کودکان، موضوعاتی همچون بیداری، کشف غریزۀ جنسی و نیز پرسش‌های جنسی و نحوۀ پاسخ‌دهی به آن‌هاست. بر این اساس توجه ویژۀ اندیشمندان، پزشکان، روان‌شناسان، والدین، دستگاه حاکمیت و دست‌اندرکاران حوزۀ آموزش ‌و پرورش و … به بحث سلامت جنسی کودکان ضروری است.

مطالب مرتبط
ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.