تالیف کتاب مدیریت هیجان در محیط کار (تکنیک‌های کنترل و مدیریت هیجانات منفی در محیط کار) به اتمام رسید

به گزارش روابط عمومی موسسه سبک‌زندگی آل ‌یاسین؛ تالیف کتاب مدیریت هیجان در محیط کار (تکنیک‌های کنترل و مدیریت هیجانات منفی در محیط کار)  توسط مهدی اسدعلیزاده به اتمام رسید.

یکی از مهارت های زندگی، توانایی برخورد مؤثر با هیجان­ها است. همه ما در طول شبانه روز احساسات مختلفی را تجربه می­کنیم. گاه خوشحالیم، گاه ناراحت، در مواقعی عصبانی می­شویم ، گاهی می­ترسیم و گاه متعجب. شاید وقتی از مقابله و برخورد موثر با هیجان صحبت می­کنیم.

تصور کنید که مقابله با هیجان یعنی سرکوب کردن آن. یا اینکه کاری کنیم که هیچ وقت عصبانی نشده و یا دچار اضطرب نشویم. اما این تصوری به دور از واقعیت است. باید توجه داشت که هیجان به خودی خود نه تنها مضر نیست بلکه هیجان­ها ارزش انطباقی دارند و در طول سالیان سال به بقای انسان کمک کرده­اند.

به عنوان مثال اگر ما عصبانی نشویم هیچ وقت نمی توانیم از حقوق خود دفاع کنیم و یا اگر در مواقع خطر ترس و اضطراب را تجربه نکنیم نمی­توانیم عکس العمل مناسب نشان دهیم.

پس ما نیاز داریم که خشم ، ترس ، غم و شادی سالم و به طور کلی هیجان سالم را تجربه کنیم. مشکل از آنجا آغاز می­شود که ما نتوانیم هیجاناتمان را به شکل سالم تجربه کنیم و یا بخواهیم، هیجانات منفی خود مثل: خشم ، عصبانیت یا اضطراب را به شکل نامناسب بروز دهیم.

مطالب مرتبط
ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.