تصویب پروژه «الگوی بازی در اسلام: آسیب ها و راهکارها» در گروه اوقات فراغت

به گزارش اداره روابط عمومی موسسه دین و معنویت آل یاسین، «الگوی بازی در اسلام: آسیب ها و راهکارها» در گروه ورزش و اوقات فراغت و به قلم عبدالرضا آتشین صدف انجام خواهد شد.

وی در تبیین این پروژه اظهار داشت: از دیرباز تاكنون، «بازي» براي كسب لذت، تمدّد اعصاب، آرامش جسم و روان و گذران اوقات فراغت در زندگي انسان‏ها، به ويژه كودكان و نوجوانان، وجود داشته و بخش جدايي‏ ناپذير زندگي آنان بوده است. به باور روان‏شناسان و جامعه ‏شناسان، بازي و اسباب‏ بازي كه عميقا با زندگي كودكان و نوجوانان پيوند خورده است، در روحيه و تكوين شخصيت آنان، اثر عميقي به جاي مي‏ گذارد.

وی اضافه کرد: كودكان و نوجوانان به وسيله بازي و اسباب‏ بازي، نقش‏هاي اجتماعي را مي‏ آموزند؛ با الگوها و هنجارهاي جامعه خويش آشنا مي‏ شوند؛ ارزش‏هاي آن را دروني مي‏ كنند و در راستاي اجتماعي شدن گام بر مي‏ دارند.

دبیر گروه ورزش و اوقات فراغت در ادامه با اشاره به پیچیده شدن روزبه روز بازی ها، ابراز داشت: پديده بازي بر پايه علل، زمينه‏ ها و شرايط، در زمان‏ها و مكان‏هاي گوناگون، از نظر ساختار، درون‏ مايه و كاركرد، شكل‏هاي گوناگوني به خود گرفته است. از نيمه دوم قرن بيستم، همراه با پيش‏رفت صنايع الكترونيكي، بازي‏ها و اسباب‏ بازي جديد و نسبتا جذّاب به وجود آمدند و مورد استقبال كودكان و نوجوانان در سراسر دنيا، از جمله ايران قرار گرفتند.

وی در پایان افزود: به همین جهت پروژه « الگوی بازی در اسلام: آسیب ها و راهکارها» در گروه اوقات فراغت مطرح و انجام آن بر عهده اینجانب قرار گرفت، و اکنون نیز طرح اجمالی آن نوشته شده و در حال نگارش طرح تفصیلی پروژه هستیم.

مطالب مرتبط
ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.