تصویب پروژه «الگوی بازی در اسلام: آسیب ها و راهکارها» در گروه اوقات فراغت

به گزارش اداره روابط عمومی موسسه دین و معنویت آل یاسین، «الگوی بازی در اسلام: آسیب ها و راهکارها» در گروه ورزش و اوقات فراغت و به قلم عبدالرضا آتشین صدف انجام خواهد شد.

وی در تبیین این پروژه اظهار داشت: از دیرباز تاکنون، «بازی» برای کسب لذت، تمدّد اعصاب، آرامش جسم و روان و گذران اوقات فراغت در زندگی انسان‏ها، به ویژه کودکان و نوجوانان، وجود داشته و بخش جدایی‏ ناپذیر زندگی آنان بوده است. به باور روان‏شناسان و جامعه ‏شناسان، بازی و اسباب‏ بازی که عمیقا با زندگی کودکان و نوجوانان پیوند خورده است، در روحیه و تکوین شخصیت آنان، اثر عمیقی به جای می‏ گذارد.

وی اضافه کرد: کودکان و نوجوانان به وسیله بازی و اسباب‏ بازی، نقش‏های اجتماعی را می‏ آموزند؛ با الگوها و هنجارهای جامعه خویش آشنا می‏ شوند؛ ارزش‏های آن را درونی می‏ کنند و در راستای اجتماعی شدن گام بر می‏ دارند.

دبیر گروه ورزش و اوقات فراغت در ادامه با اشاره به پیچیده شدن روزبه روز بازی ها، ابراز داشت: پدیده بازی بر پایه علل، زمینه‏ ها و شرایط، در زمان‏ها و مکان‏های گوناگون، از نظر ساختار، درون‏ مایه و کارکرد، شکل‏های گوناگونی به خود گرفته است. از نیمه دوم قرن بیستم، همراه با پیش‏رفت صنایع الکترونیکی، بازی‏ها و اسباب‏ بازی جدید و نسبتا جذّاب به وجود آمدند و مورد استقبال کودکان و نوجوانان در سراسر دنیا، از جمله ایران قرار گرفتند.

وی در پایان افزود: به همین جهت پروژه « الگوی بازی در اسلام: آسیب ها و راهکارها» در گروه اوقات فراغت مطرح و انجام آن بر عهده اینجانب قرار گرفت، و اکنون نیز طرح اجمالی آن نوشته شده و در حال نگارش طرح تفصیلی پروژه هستیم.

مطالب مرتبط
ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.