توسعه مفاهیم سبک زندگی اسلامی در فضای فرهنگ عمومی جامعه

در دیدار مسئولان فرهنگی استان مرکزی با رئیس موسسه دین و معنویت آل یاسین مطرح شد:

به گزارش روابط عمومی موسسه دین و معنویت آل یاسین؛ در دیدار چند تن از مدیران و دست اندرکاران فرهنگی استان مرکزی با حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر فعالی رئیس موسسه دین و معنویت آل یاسین که در جریان بازدید از این موسسه صورت گرفت، ضمن تاکید بر توسعه مفاهیم سبک زندگی اسلامی در فضای فرهنگ عمومی جامعه، زمینه­ های توسعه همکاری فی مابین بررسی گردید.

در این دیدار رئیس موسسه دین و معنویت آل یاسین با اشاره به ضرورت اصلاح سبک زندگی در جامعه امروز، فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه سبک زندگی اسلامی را منشاءِ حرکت در این زمینه دانسته اما فعالیت‌های انجام شده را ناکافی ارزیابی نموده و با اشاره به مأموریت موسسه، برنامه ­ها و اقدامات موسسه را زیر­بنایی و به لحاظ عملیاتی حائز اهمیت دانستند.

دکتر فعالی گسترش منطقه ­ای این فعالیت‌ها و برنامه‌ها در سطح استانها را با توجه به شرایط بومی هر منطقه موثر دانسته و نسبت به همکاری موسسه با دست اندرکاران فرهنگی استان مرکزی ابراز تمایل کردند.

در این دیدار همچنین حجت ­الاسلام و­المسلمین فاطمی­ نیا با ارائه گزارشی از وضعیت فرهنگی استان مرکزی و زمینه­ های مساعد موجود، توسعه فرهنگ کتابخوانی، تولید نرم افزار و اطلاع رسانی در موضوع سبک زندگی اسلامی را در راستای ارتقای فرهنگ عمومی موثر دانست.

در ادامه نشست آقای کمالوندی مدیرکل کتابخانه­ های استان مرکزی با ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه­ های استان، به تلاش‌های صورت گرفته جهت تامین و توسعه منابع مطالعاتی در موضوع سبک زندگی اسلامی و کتابخانه­ های استان اشاره نموده و خواستار همکاری علمی و کارشناسی موسسه آل یاسین در این زمینه گردید.

در این نشست برخی مدیران کتابخانه ­های استان نیز گزارشی از زمینه ­های فعالیت و ظرفیت­های موجود ارائه کردند.

مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.