حضور موسسه آل یاسین در کارگروه زنان و خانواده برنامه هفتم توسعه وابسته به شورای عالی انقلاب فرهنگی

به گزارش روابط عمومی موسسه آل یاسین؛ در سلسله جلسات کارگروه زنان و خانواده برنامه هفتم توسعه که با حضور فرهیختگان و نخبگان حوزه زنان برگزار شد، بر تجمیع قوانین حوزه زنان و خانواده و تنقیح قوانین تأکید شد. موسسه فرهنگی هنری سبک زندگی آل یاسین نیز به عنوان یکی از اعضای کارگروه مزبور در این جلسات حضور پیدا کرد.

این جلسات که در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار گردید، به بحث و بررسی پیرامون برنامه هفتم توسعه در حوزه زنان و خانواده اختصاص داشت. اعضای جلسه، پیشنهادهایی برای برنامه هفتم توسعه، با محوریت برنامه‌های حمایتی از زنان شاغل، ازدواج جوانان، فرزندآوری و افزایش تعداد فرزندان، حجاب و عفاف بر مبنای سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری و سیاست‌های مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه کردند.

گفتنی اینکه، شرایط فعلی و مطالبات جامعه ایجاب می‌کند نسبت به حوزه زنان و دختران دقیق‌تر رفتار گردد و با برنامه‌ریزی بهتر به این حوزه پرداخته شود. از سوی دیگر، پراکندگی قوانین مربوط به حوزه زنان سبب می‌شود بیشترین حجم آسیب در حوزه اجرا متوجه زنان جامعه شود، ازاین‌رو، تجمیع و تدوین قانون جامع حوزه زنان در واقع رویکردی است که نظام حقوقی حوزه زن و خانواده را اصلاح و تنقیح خواهد کرد.

 

مطالب مرتبط
ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.