دوره تربیت مربی راهنمایی و مشورت دهی خانواده با رویکرد سبک زندگی اسلامی آغاز شد

به گزارش اداره روابط عمومی مؤسسه سبک‌زندگی آل یاسین؛ دوره تربیت مربی راهنمایی و مشورت‌دهی خانواده با حضور اساتید، طلاب و مدیران حوزه‌های علمیه خواهران شهرستان زاهدان آغاز شد.
امروزه نهاد خانواده با آسیب‌های زیادی دست و پنجه نرم می‌کند. براساس تحقیقات و آمار رسمی، بالا رفتن سن ازدواج، شیوع برخی الگوهای انحرافی در ازدواج، طلاق عاطفی، از هم گسستگی خانواده و افزایش طلاق، روابط فرازناشویی، خشونت‌های خانوادگی، سو استفاده‌های جنسی، تغییر الگوی ارتباطی والدین با فرزندان و رفتار نامناسب آنها با فرزندان و نیز کاهش آمار ازدواج و فرزندآوری از جمله مهمترین آسیب‌ها در خانواده امروزی است؛ که این امر خلاء نبود افرادی متخصص با هدف آموزش، راهنمایی و مشورت‌دهی مباحث و مسائل خانواده بیش از پیش نمایان می‌سازد.
دوره تربیت مربی راهنمایی و مشورت‌دهی خانواده با هدف تربیت نیروی متخصص در زمینه‌های آموزش، راهنمایی و مشورت‌دهی مسائل خانواده در دو سطح مقدماتی و تخصصی برگزار می‌گردد. در بخشی از این کارگاه که در تاریخ 24، 25 و 26 شهریورماه سال جاری برگزار شد حجت الاسلام و المسلمین عباس آزاد به تبیین سرفصل‌های دوره و مقررات و آیین‌نامه‌های دوره پرداخت و در بخش دیگر این کارگاه فلسفه سبک زندگی و الزامات سبک زندگی اسلامی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
این دوره پس از گزینش 45 نفر از اساتید و طلاب حوزه‌های علمیه خواهران در حوزه علمیه مکتب نرجس در استان سیستان و بلوچستان برگزار شد.

مطالب مرتبط
ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.