دیدار مسئولان سازمان بسیج فرهنگیان از موسسه سبک زندگی آل یاسین

بررسی راهکارهای همکاری و تعامل در:

به گزارش اداره روابط عمومی موسسه سبک زندگی آل یاسین؛ جمعی از مسئولان سازمان بسیج فرهنگیان کشور در بازدید از موسسه سبک زندگی آل یاسین، ضمن آشنایی با اهداف، فعالیت‌ها و دستاوردهای این موسسه، در نشستی با ریاست موسسه راهکارها و طرح‌های همکاری و تعامل را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

در این دیدار حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمد تقی فعالی رئیس مؤسسه، گزارش جامعی از فعالیت‌ها و دستاوردهای موسسه در محورهای مختلف از جمله: آموزش، تولید کتاب و نشریه، برگزاری نشست‌های علمی، راه‌اندازی سایت‌های اطلاع‌رسانی، تأسیس کتابخانه تخصصی و برگزاری کارگاههای سبک زندگی اسلامی را ارائه نمودند.

ایشان با اشاره به گستردگی موضوعی فعالیت‌های موسسه، از همکاری‌های صورت گرفته با دیگر نهادها و موسسات به عنوان محور دیگری از فعالیت‌های موسسه نام بردند و افزودند: این موسسه تربیت نیروی انسانی متخصص و ترویج و توسعه تفکر دینی و تأمین نیازهای علمی و فرهنگی مرتبط با سبک زندگی در کشور را به عنوان مهم‌ترین راهبردهای عملیاتی خویش قرار داده است.

دکتر فعالی در ادامه پیشنهاد کردند مسئولان سازمان بسیج فرهنگیان، برای انجام کارهای فرهنگی شاخصه‌هایی همچون؛ نیازسنجی و نیازسازی فرهنگی، آسیب‌شناسی، اصلاح نگرش‌ها، شیوه‌های تغییر رفتار، اقناع مخاطبان و گروه‌های هدف، بهره بردای از فضای مجازی، آموزش‌های کارگاهی، استفاده از روش‌های متنوع در آموزش، سطح بندی مخاطبان، راه‌اندازی مشاوره‌های سبک، توجه بیشتر به نهج البلاغه در کارهای فرهنگی، تنظیم متون آموزشی و کاربردی از جمله درسنامه و استفاده هر چه بیشتر از ظرفیت معلمان را به صورت جدی مد نظر قرار دهند.

در این نشست دکتر رمضانیان ریاست محترم سازمان بسیج فرهنگیان نیز با استقبال از فعالیت‌های صورت گرفته و تعامل فیمابین، ضمن اشاره به ضرورتهای موجود در موضوع سبک زندگی اسلامی، ظرفیت‌ها و زمینه‌های همکاری مشترک را برشمرد.

وی برگزاری کارگاههای سبک زندگی برای مربیان سراسر کشور، تهیه بسته­های فرهنگی، اجرای طرح‌های فراگیر و سراسری، پی‌ریزی مشاوره‌های سبک زندگی اسلامی، تولید محتواهای لازم در زمینه سبک زندگی اسلامی برای حضور در فضای مجازی را از جمله اولویت‌های همکاری برشمردند و بر تدوین طرح جامع همکاری تاکید کردند.

در این نشست همچنین مسئولین سازمان بسیج فرهنگیان به طرح دیدگاه‌های خود پرداختند و مقرر گردید با برگزاری جلسات کارشناسی، طرح جامع همکاری به صورت عملیاتی تدوین گردید.

مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.