طرح مهارت‌افزایی پژوهشی دانش‌پژوهان مرکز تخصصی آل یاسین برگزار می‌شود

به گزارش روابط عمومی موسسه سبک زندگی؛ حجت‌الاسلام دکتر فلاحتی معاون آموزشی پژوهشی مرکز تخصصی آل یاسین از اجرای طرح مهارت‌افزایی پژوهشی دانش‌پژوهان مرکز تخصصی آل یاسین خبر داد.

حجت‌الاسلام فلاحتی درباره طرح مهارت‌افزایی پژوهشی دانش‌پژوهان توضیح داد: بر اساس این طرح، دانش‌پژوهان دوره مطالعات سبک زندگی با محوریت پایان‌نامه سطح3، در طول دوره‌ی آموزشی، به‌صورت فرایندی و کارگاهی، مهارت‌های لازم را در موارد زیر به دست می‌آورند:

  • مسئله‌یابی و موضوع‌یابی در حوزه‌های پژوهشی؛
  • تدوین طرح اجمالی و طرح تفصیلی در پژوهش‌ها؛
  • شیوه‌های استخراج داده و اطلاعات مرتبط با موضوع پژوهش؛
  • تألیف مقاله پژوهشی؛
  • کار با word و نرم‌افزارهای مرتبط؛
  • تألیف پایان‌نامه سطح3.

معاون آموزشی پژوهشی مرکز تخصصی آل یاسین افزود: در این برنامه با محور قرار دادن موضوعات پایان‌نامه، دانش‌پژوهان از ترم دوم، به‌صورت فرایندی در جلسات منظم هفتگی با مدیریت مدیر پژوهش، پس از انتخاب موضوع، به نگارش طرح اجمالی، تفصیلی، استخراج مقاله از پایان‌نامه و نگارش متن پایان‌نامه مشغول می‌شوند.

معاون آموزشی پژوهشی مرکز تخصصی آل یاسین در خصوص زمان‌بندی آموزشی طرح مزبور گفت: شروع آن، ترم دوم آموزشی هر دانش‌پژوه است که به صورت مستمر هر هفته یک جلسه تا پایان تدوین پایان‌نامه ادامه خواهد داشت.

حجت‌الاسلام فلاحتی در پایان افزود: شیوه برگزاری به صورت جلساتِ هفتگی گروهی و با حضور همه شرکت‌کنندگان دوره و با مدیریت مدیر پژوهش برگزار می‌گردد. بدین‌صورت که هر دانش‌پژوه کار خود را ارائه داده و به صورت گروهی موضوع بررسی و اصلاح می‌گردد.

شایان ذکر است مقاله پژوهشی مستخرج از پایان‌نامه به شرط کسب استانداردهای مقالات پژوهشی در مجله پژوهشنامه سبک زندگی انتشار می‌یابد و پایان‌نامه‌های دانش‌پژوهان در قالب اثر پژوهشی توسط انتشارات پژوهشکده به چاپ می‌رسد.

مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.