مراسم رونمایی از مجموعه هشت جلدی سبک زندگی رضوی برگزار شد

در این مراسم که روز چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ماه ۹۵ در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با حضور مسئولین و اصحاب فرهنگ برگزار شد، مدیر عامل بنیاد بین المللی امام رضا(ع) اظهار داشت: ۸ عنوان کتاب با موضوع سبک زندگی رضوی در حوزه روابط فردی، اجتماعی، خانواده، ازدواج، بهداشت، محیط زیست در دسترس عموم قرار گرفته است و در غرفه بین المللی امام رضا(ع) بیشترین کتابی که از آن استقبال شده سبک زندگی رضوی بوده است به نظر می رسد که در آینده به چاپ چندم برسد.

علی سروری مجد معاون بنیاد و عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق(ع) نیز گفت: بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) مرکزی علمی فرهنگی است که وظیفه خود دانسته تا به تالیف سبک زندگی رضوی بپردازد، ما به دنبال نویسنده ای بودیم که در این زمینه صاحب اثر و تاثیر در کشور باشد که در این بین حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمد تقی فعالی به عنوان استاد دانشگاه و حوزه انتخاب شدند و موسسه‌ای هم با عنوان سبک زندگی در قم تحت مدیریت ایشان فعالیت می‌نماید.

وی با اشاره به عناوین مجلدات، عنوان کرد: روابط میان فردیی در جلد یک، مناسبات اجتماعی در جلد دو، ازدواج و خانواده در جلد سه، بهداشت غذا و تغذیه در جلد چهار، بهداشت فردی و محیط زیست در جلد پنج، زندگی معنوی در جلد شش، بینش ها و ارزش ها در جلد هفت و سنن رضا در جلد ۸  قرار دارد.

سروری با اشاره به اینکه قرار است این هشت جلد به صورت خلاصه در جلدی مجزا به زبان های دیگر ترجمه و تدوین شود، ابراز کرد: در این مجلدات ضمن ارائه احادیث امام رضا(ع)، به مبانی دینی در سنت پیامبر(ص) و سایر ائمه معصومین(ع) نیز پرداخته شده است، بنابراین این کتاب راه را برای پزوهشگران بعدی باز کرده است.

همچنین در ادامه محمود واعظی، عضو هیأت علمی دانشگاه تهران، گفت: الگو در زندگی انسان ها بسیار مهم است سبک زندگی رضوی از این جهت که امام رضا(ع) به عالم آل محمد(ص) معروف هستند همه اسوه های زیبا را می شود در زندگی او دید ارزش این اثر در این است که زندگی ایشان را عینه سازی کرده است.

وی خاطر نشان کرد: همه ما باید ظرفیت های خود را به کار بگیریم تا این کتابها به زبان های دیگر ترجمه شود به امید اینکه با این اقدامات خلا سبک زندگی رضوی را در جهان اسلام پر کنیم.

مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.