مراسم پایانی سال ۱۳۹۴

با حضور کارکنان و دانش پژوهان و با سخنان آقای دکتر فعالی برگزار شد:

به گزارش اداره روابط عمومی مؤسسه سبک زندگی آل یاسین؛ مراسم پایانی سال ۱۳۹۴ مؤسسه با سخنان حجت الاسلام و المسلمین دکتر فعالی و با حضور کارکنان، دانش‌پژوهان و خانواده‌های ایشان برگزار شد.

در مراسم ویژه پایان سال، رئیس مؤسسه سبک زندگی آل یاسین با ارائه گزارشی از فعالیت‌های یک سال اخیر مؤسسه در بخش‌های مختلف، رهنمودهایی را خطاب به کارکنان، محققان و خانواده‌های ایشان ارائه کردند.

در این مراسم که روز پنج شنبه بیستم اسفند ۹۴ برگزار شد، ضمن تقدیر از کارکنان و مدیران مؤسسه، لوح یاد بود و هدایایی از طرف ریاست مؤسسه به ایشان ارائه گردید.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر فعالی رئیس مؤسسه سبک زندگی آل یاسین در سخنانی، فعالیت‌ها و دستاوردهای مؤسسه در یک سال اخیر را شایسته و با اهمیت دانستند و تلاش‌های صورت گرفته در همه بخشهای مؤسسه را در دستیابی به این توفیقات مؤثر دانستند.

ایشان به تبیین دستاوردهای موسسه در حوزه‌های مختلف از جمله پژوهش، نشریات ، آموزش، نشست‌های علمی، کارگاه‌ها، سایت، کتابخانه و اخذ مجوزها پرداختند.

آقای دکتر فعالی انتشار ۳۶ عنوان کتاب به همراه اخذ مجوز و فیپا با تأکید بر استحکام و محتوا و زیباسازی ظاهری، رسیدن ۳ عنوان کتاب به مرحله اصلاح و  ۹ عنوان کتاب به مرحله تدوین را از جمله مهمترین فعالیت‌های مؤسسه در زمینه نشر آثار علمی برشمردند.

ایشان انتشار ۱۰ شماره دوماهنامه پایش ، ۲ شماره دوفصلنامه پژوهشنامه سبک زندگی ، برنامه ریزی برای عرضه اولین شماره دوماهنامه طعم زندگی و نمایه‌سازی در پایگاه‌های استنادی معتبر  را از جمله دستاوردهای موسسه در حوزه نشریات بیان کردند.

رئیس مؤسسه آل یاسین، گذراندن بیش از ۳ ترم  دوره آموزشی و پژوهشی، آشنایی دانش‌پژوهان با مباحث جدید و گوناگون ، هم‌گرایی و تجربه فعالیت‌های جمعی ، شکل‌گیری ۱۶ پایان‌نامه، همکاری دانش‌پژوهان در نشریه پایش، پژوهش و کارگاه‌ها، نگارش مقاله‌ها و گزارش‌های علمی را از جمله فعالیت‌های رو‌به رشد مؤسسه در عرصه آموزش دانستند.

ایشان برگزاری ۱۲ نشست علمی با موضوعات مختلف سبک زندگی و تهیه کتاب نشست‌های سال ۱۳۹۳ و ۱۳۹۴ به همراه DVDنشست‌ها و نیز برگزاری چندین کارگاه با همکاری موسسه میقات  و مرکز بهداشت قم را از جمله دیگر فعالیت‌های مؤسسه در سال جاری بیان کردند، رئیس مؤسسه آل یاسین عرضه سایت مؤسسه با نمای جدید، عرضه سایت زندگی پویا و برگزاری اولین مسابقه راه زندگی را از دیگر فعالیت‌های مؤسسه در فضای مجازی برشمردند.

ایشان تهیه بالغ بر ۴۰۰۰ عنوان کتاب تخصصی در حوزه سبک زندگی، تهیه نرم‌افزارهای متعدد و تهیه بالغ بر ۱۵۰ عنوان کتاب لاتین را از جمله توفیقات مؤسسه در زمینه تهیه منابع علمی بیان کردند.

آقای دکتر فعالی از اخذ مجوز مؤسسه دین و معنویت آل یاسین ، اخذ مجوز مؤسسه سبک زندگی اسلامی ، اخذ مجوز سایت زندگی پویا ، اخذ مجوز دوفصلنامه پژوهش‌نامه سبک زندگی ، اخذ مجوز دوماهنامه پایش سبک زندگی، اخذ مجوز دوماهنامه طعم زندگی، اخذ مجوز پژوهشکده سبک زندگی اسلامی به عنوان دیگر دستاوردهای مؤسسه در راستای کسب مجوزهای قانونی یاد کردند.

رئیس مؤسسه سبک زندگی آل یاسین در بخشی دیگر از این گزارش، تهیه شیوه‌نامه‌های علمی، پیگیری تأسیس مرکز آموزشی تخصصی سبک زندگی و راه‌اندازی سطح ۳ رشته سبک زندگی اسلامی، تهیه بانک اطلاعات سبک زندگی، شروع به کار بخش بین‌الملل، شرکت در همایش کنگره پیشرفت اسلامی و تهیه آمارها از آسیب‌های اجتماعی را به عنوان دیگر فعالیت‌های مؤسسه مورد توجه قرار دادند و ضمن اشاره به انعقاد چندین تفاهم‌نامه با مراکز مختلف، از بررسی الگو و نقشه جامع سبک زندگی و انتخاب دوره ۸ جلدی سبک زندگی رضوی به عنوان کتاب سال دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان دیگر دستاوردهای مؤسسه نام بردند.

حجت الاسلام و المسمین دکتر فعالی، تهیه اولویت‌های پژوهشی سازمانها و نهادها براساس اسناد بالادستی، حضور در مجامع علمی کشور نظیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و وزارت بهداشت و درمان و تهیه طرح اصطلاح‌نامه سبک زندگی و دانش‌نامه حدیثی سبک زندگی را نیز در زمره فعالیت‌های مؤسسه برشمردند و پشتیبانی و حمایت توسط بخش‌های زیرساختی را نیز مورد اشاره قرار دادند.

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود در پایان سال ۱۳۹۴ به برنامه‌های سال آینده نیز اشاره داشتند و رئوس این برنامه‌ها را در بخشهای پژوهش، آموزش، فعالیت‌های کارشناسی، برگزاری نشست‌های علمی و کارگاههای سبک زندگی، توسعه و راه اندازی سایت، کتابخانه تخصصی، تداوم پیگیری اخذ مجوزهای قانونی، تکمیل بانک اطلاعات توسعه بخش بین الملل، اخذ امتیاز برای کتب، نشریات و سایت‌ها، حضور بیشتر در مجامع ملی و منطقه‌ای، ایجاد ساختار پژوهشکده، حضور در نمایشگاه‌ها، ایجاد و توسعه برنامه‌های فرهنگی هنری، رئیس مؤسسه سبک زندیگ آل یاسین ایجاد فروشگاه مجازی برشمردند.

آقای دکتر فعالی از ارائه پژوهش‌های کاربردی و مهارتی و ارائه آموزش‌های کاربردی و مهارتی به عنوان رویکردهای اصلی این مؤسسه در سال آتی یاد کردند و با اشاره به شرایط جدید افزودند: نیاز جهانی و نیاز کشور به مسأله سبک زندگی و تاکید مقام معظم رهبری بر این امر مهم از مهمترین دلایلی است که باید نسبت به مسئله سبک زندگی اسلامی توجه بیشتری نمود ضمن آنکه اقبال سازمانها و نهادها به مسأله سبک زندگی، هویت‌یابی مؤسسه سبک زندگی و اقبال مراکز مختلف به مؤسسه از دلایلی است که انگیزه و اهتمام ما را نسبت به این موضوع بسیار مهم و کلیدی دو چندان خواهد کرد.

آقای دکتر فعالی در پایان با سپاس از دغدغه و تلاش کلیه همکاران در دستیابی به اهداف موسسه در سال ۹۴، خواستار تداوم همراهی و همکاری و جدیت و تلاش هر چه بیشتر در سال آینده شدند و برای ایشان سالی سرشار از موفقیت و پیروزی را آرزو نمودند.

مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.