مروری بر نشریه پایش سبک زندگی

هر آنچه که در مورد پایش باید دانست:

نشریه پایش سبک زندگی از بهمن ماه ۱۳۹۲ شروع به فعالیت کرد و تاکنون ۲۶ شماره از آن منتشر شده است. این نشریه تا شماره ۲۳ به صورت دوماهنامه و پس از آن به صورت فصلنامه و دو فصلنامه انتشار یافت.
این نشریه در ۵ فصل سامان یافته است. پایش آموزش و اندیشه (یک مقاله تجویزی و مصاحبه با یکی از صاحبنظران در مسئله‌ای خاص از سبک زندگی) ـ پایش منابع (معرفی کتب، مقالات فارسی و انگلیسی و همچنین پایان‌نامه‌های فارسی و همایش‌های داخلی و خارجی در حوزه سبک زندگی) ـ پایش آسیب‌ها (مقالاتی برای آسیب‌شناسی مشکلات سبک زندگی ایرانیان) و پرونده ویژه (بررسی یکی از مشکلات کلان سبک زندگی فعلی ایرانیان).
۶۲ مقاله به موضوعات مختلف در سبک زندگی ایرانیان پرداخته است و از این میان، ۸ درصد فضای مجازی، ۲۶ درصد خانواده، ۲۶ درصد سینما و رسانه، ۲۵ درصد مهارت‌های زندگی و ۱۵ درصد اوقات فراغت بوده است.
۲۵ مقاله تجویزی هم به قلم دکتر فعالی به رشته تحریر در آمده است. در پایش اندیشه از نظرات صاحبنظران مختلف حوزوی و دانشگاهی استفاده شده است. پرونده‌های ویژه در این شماره‌ها را می توان به سه بخش عمده تقسیم کرد: سبک زندگی فردی (۳۵ درصد) ـ سبک زندگی اجتماعی (۳۸ درصد) و زن و خانواده (۲۷ درصد).
لازم به ذکر است بالغ بر ۱.۲۰۰.۰۰۰ کلمه، شماره‌های گذشته پایش به تولید و بازنشر محتوا پرداخته است که میانگین آن ۴۵.۰۰۰ کلمه در هر شماره بوده است.

مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.