نگارش بیش از ۵۰ مقاله علمی حاصل کار دانش پژوهان دوره سبک زندگی

به گزارش روابط عمومی موسسه دین و معنویت آل یاسین، سید ابوالحسن توفیقیان مدیر آموزش موسسه، از نگارش بیش از ۵۰ مقاله علمی توسط دانش پژوهان دوره سبک زندگی خبر داد.

وی در این باره اظهار داشت: با توجه به غلبه داشتن جنبه پژوهشی در دوره ی آموزشی پژوهشی، تکالیف و  وظایفی متوجه دانش پژوهان شده است که بیشتر صبغه پژوهشی داشته باشند. از جمله آن موارد می توان به عناوینی همچون تهیه مقاله، گزارش علمی کتاب، درسنامه، کنفرانس علمی و مناظره علمی اشاره کرد.

توفیقیان در ادامه متذکر شد: تا کنون (در طول ۴ ماه فعالیت) بیش از ۵۰ مقاله از سوی دانش پژوهان نگاشته شده که برخی از مهمترین عناوین این مقالات عبارتند از: رفتار حمایتی در اسلام، روسپیگری، ازدواج سفید، مدگرایی و علل آن، دستورات اسلام برای جلوگیری از پیش داوری جنسی، رابطه فقه و سبک زندگی، آسیب های مهدکودک ها در ایران، بالا رفتن سن ازدواج، تمکین زوج نسبت به زوجه و نقش آن در سبک زندگی اسلامی، تنبلی اجتماعی، اقلیم و سبک زندگی، سبک زندگی از دیدگاه فیض کاشانی، منبر و سبک زندگی.

ایشان در بیان دیگر فعالیت های پژوهشی دانش پژوهان در این ترم به ارائه گزارش علمی از کتاب های تخصصی با محوریت بیان مسئله، توضیح و سامان دهی بحث و نقد روش و محتوای کتاب در این راستا به تعداد بالغ بر ۲۰ گزارش اشاره داشتند که گزارش علمی کتبی همچون توسعه و تضاد، بهداشت روانی، انسان در جستگوی معنا، الگوی اسلامی شادکامی و …. از جمله آنها هستند.

مطالب مرتبط
ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.