همکاری مؤسسه سبک زندگی آل‌یاسین در تدوین “نقشه جامع علمی حوزه‌”

به گزارش اداره روابط عمومی مؤسسه سبک زندگی آل یاسین؛ نقشه جامع علمی حوزه، یکی از اسناد راهبردی و طرح‌های تحولی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه است. نقشه جامع علمی حوزه چگونگی جهت‌بخشی به تلاش‌های حوزه علمیه در رشته‌های مختلف علوم اسلامی و حوزوی که در راستای فعال‌سازی ظرفیت‌های تراث اسلامی و پاسخ‌گویی به نیازهای جامعه نظام اسلامی و جامعه‌ی بشری در جهت دست‌یابی به تمدن نوین اسلامی است را، ترسیم کرده‌است.

شایان ذکر است در نقشه جامع علمی حوزه، تلاش شده با توجه به مبانی، ارزش‌ها و غایات و نیز شناخت داشته‌ها، آسیب‌ها و نقاط قوت و مقدورات نظام علمی حوزه، وضعیت مطلوب و اهداف مورد نظر ترسیم و راهبردها و راهکارهای متناسب شناسایی گردد تا از طریق تجهیز متناسب امکانات، اولویت‌دهی و جهت‌بخشی به برنامه‌ها، به اهداف مورد نظر در افق چشم‌انداز دست یابد.

موسسه سبک زندگی آل‌یاسین مجموعه‌ای فعال و پویا در عرصه سبک زندگی اسلامی است که در چندین سال فعالیت خود، اقدامات گوناگونی در ساحت‌های آموزشی و پژوهشی انجام داده است. نظر به اهمیت تدوین سندهای راهبردی حوزه علیمه، این موسسه در فرآیند تکمیل، اصلاح و ارتقای نقشه جامع علمی حوزه با تاکید بر راهبردها و راهکارهای مرتبط با اخلاق، تربیت و سبک زندگی، با معاونت پژوهش مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه همکاری نموده است.

مطالب مرتبط
ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.