پلنر من (دفتر طراحی زندگی) منتشر شد

به گزارش اداره روابط عمومی مؤسسه سبک‌زندگی آل یاسین؛ شش ماهه دوم پلنر من (دفتر طراحی زندگی) توسط نشر تیماس وابسته به مؤسسه سبک زندگی آل یاسین منتشر شد.

مهم‌ترین چیزی که در زندگی بخصوص در جهان امروز به کار می‌آید، مهارت است. مهم‌ترین ایراد ما در زندگی این است که اساساً از اصول درست زندگی آگاهی نداریم و برحسب عادت، زندگی را به حال خود رها می‌کنیم.

زندگی یک «مهارت بزرگ » است که مجموعه‌ای از مهارت‌های ریز و درشت را درون خود جای داده است. بیش از هفتاد درصد سختی‌هایی که انسانها در طول حیات خود با آن روبرو می‌شوند، متأثر از نابلدی و نداشتن مهارت‌های لازم برای زندگی است. درحالیکه اگر وقت صرف کنیم، همت کنیم و مهارت‌های ضروری زیستن که هم راحت و هم شیرین است را بیاموزیم، بسیاری از ناگواری‌های زندگی به گوارایی و انبوهی از ناملایمات به امور ملایم طبع و سازگاری تغییر می‌یابند.

برقراری ارتباط مؤثر با دیگران، تبدیل شکست به یک پیروزی به یادماندنی، دگرگون کردن تهدید به فرصت، مواجهه با مرگ و پدیدۀ مرگ‌هراسی، مقابله با احساس تنهایی و افکار منفی، همگی نیازمند دارا بودن مهارت است.

شایان ذکر است پلنر من، کتاب تمرین و کامل کننده‌ی مجموعه کتاب‌های «طراحی زندگی» است که در سال‌های 1399 و 1400 در تهران تدریس شده است.

مطالب مرتبط
ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.