کتاب آناناس؛ راهنمای سلامت جنسی همسران به چاپ رسید

به گزارش اداره روابط عمومی موسسه سبک‌زندگی آل یاسین، کتاب آناناس راهنمای سلامت جنسی همسران توسط نشر تیماس وابسته به موسسه فرهنگی هنری آل یاسین چاپ شد.

یکی از موضوعاتی که در سال‌های اخیر در موضوعات مربوط به خانواده و ارتباطات زناشویی اهمیتی یافته، مسئله سلامت جنسی به معنای بهره‌مندی از آسایش جسمی، عاطفی، ذهنی و اجتماعی در زمینه جنسی است. این اهمیت به‌گونه‌ای است که در حال حاضر موضوع سلامت جنسی یکی از اولویت‌های سلامت‌های همگانی به شمار می‌آید.

یکی از دلایل اهمیت مذکور آسیب‌ها و پیامدهای گسترده فردی، خانوادگی و اجتماعی آن است که طیفی از مسائلی همچون هرزه‌نگاری، روابط پیش از ازدواج، روسپی‌گری، خشونت جنسی، فرار دختران از خانه، ازدواج سفید، خیانت زناشویی، بیماری‌های آمیزشی و نارضایتی همسران از روابط جنسی را در برمی‌گیرد.

در آموزه‌های دینی، ارضای نظام‌مند و صحیح نیازهای جنسی ازجمله مهم‌ترین کارکردهای خانواده برشمرده شده است. دین اسلام با مشروع دانستن ارضای نظام‌مند تمایلات جنسی و تأکید بر استحباب آن، ازدواج و تشکیل خانواده را راهکاری درست برای تأمین این نیاز دانسته و با تأکید بر رعایت فرایند ارتباط جنسی همسران همچون پیش‌نوازی، تکنیک‌های معاشقه، رعایت عواطف و احساسات همسر از آغاز تا پایان رابطه جنسی، بیان ابعاد زمانی، مکانی، شیوه‌های رابطه جنسی و حتی راهکارهای تقویت قوای جنسی آموزه‌های مهم و کاربردی خود را برای دستیابی و حفظ سلامت جنسی همسران ارائه کرده است.

نویسنده این اثر پس از مفهوم شناسی  به بیان نگرش اسلام درباره ارضای جنسی می‌پردازد. وی همچنین بعد از ارائه تدابیری پزشکی مربوط با بهداشت جنسی، ناهنجاری‌ها و آسیب‌های جنسی را در محورهای پورنوگرافی، خشونت جنسی، خبانت جنسی و نیز نارضایتی همسران از روابط جنسی خود بیان نموده است.

علاقه‌مندان می‌توانند برای خرید کتاب آناناس؛ راهنمای سلامت جنسی همسران از طریق فروشگاه اینترنتی نشر تیماس (+) اقدام نمایند.

مطالب مرتبط
ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.