کتاب فرهنگ کار جمعی؛ آسیب‌شناسی و شیوه‌های ارتقای کار جمعی به چاپ رسید

به گزارش روابط عمومی مؤسسه سبک زندگی آل یاسین؛ کتاب فرهنگ کار جمعی؛ آسیب‌شناسی و شیوه‌های ارتقای کار جمعی تألیف سرکار خانم اکرم عقیلی به همت پژوهشکده سبک زندگی اسلامی توسط نشر تیماس وابسته به مؤسسه فرهنگی هنری دین و معنویت آل یاسین چاپ و روانه بازار کتاب شد.

در بخشی از این کتاب آمده است:

کار و تلاش، زندگی آدمی را معنا می‌دهد و انسان در طی مراحل تکاملی زندگی خود به آن نیازمند است. خداوند زندگی انسان را به‌گونه‌ای تقدیر نموده که او بتواند با درک صحیح از خویش و جهانی که در آن زندگی می‌کند، شیوه صحیح زندگی را انتخاب و با تلاش مثبت در طی زندگی به سوی کمال وجودی خویش گام بردارد.

کار از مفاهیم مهم علم جامعه‌شناسی به شمار می‌آید. امروزه با پیشرفت ابزار تکنولوژی و شبکه‌های ارتباطی، مشکلات و گره‌های جدید سد راه جامعه بشری واقع می‌شود که گشودن آن‌ها جز از طریق اتکا به توان جمعی و هم‌افزایی با سایر افراد امکان‌پذیر نیست. بنابراین در دنیای امروز، کار تیمی روزبه‌روز اهمیت بیشتری پیدا می‌کند و تیم‌های کاری بیشتری تشکیل می‌شوند. در محیط‌های رقابتی شدید جهانی، وجود تیم‌هایی قدرتمند و هماهنگ، ضرورتی انکارناپذیر است.

تیم‌سازی یکی از مهم‌ترین عوامل موفقیت در هر کاری به‌ویژه کسب‌وکارها به شمار می‌رود، چه اینکه نتیجه تیم‌سازی صحیح و اصولی، ایجاد یک تیم مناسب برای اجرای کار تیمی و رسیدن به اهداف کسب‌وکار است.

وظیفه اعضای تیم و رهبر تیم این است که سهم خود را بهترین وجه انجام دهند و با اعتماد به یکدیگر، تعهد، مسئولیت‌پذیری و توجه به اهداف، تیم تحقیقاتی، اقتصادی، فرهنگی و تجاری خود را برای رسیدن به اهداف نهایی‌اش به جلو برانند.

فرهیختگان و دانش‌آموختگان و متخصصان جامعه نباید همانند عوام منتظر فراهم شدن شرایط مطلوب باشند، بلکه باید تا آنجا که می‌توانند دست در دست یکدیگر داده و برای ساختن ایرانی آباد بکوشند و تنها به قدرت بی‌پایان الهی و توانمندی‌های یکدیگر اتکا نمایند. ارتقای فرهنگ کار جمعی در جامعه ما جز با سرانگشتان تدبیر و همت نسل امروز و مساعدت مدیران دیروز فراهم نمی‌شود.

اگر جوان ایرانی به این باور برسد که جز در سایه ایمان به خدای متعال و بهره‌گیری از کار گروهی و اطمینان به آن نمی‌تواند مسیر بالندگی کشور را طی کند، می‌توانیم امیدوار باشیم که وقتی زمان مدیریت کلان این نسل فرا رسید، با برنامه‌ریزی صحیح، شاهد شکوفایی روزافزون در زمینه‌های مختلف برای کشور عزیزمان ایران باشیم. به امید آن روز.

مطالب مرتبط
ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.