کتاب مؤثر باشیم ( عوامل و ویژگی های ارتباط اثربخش) به چاپ رسید

به گزارش روابط عمومی مؤسسه سبک زندگی آل یاسین؛ کتاب مؤثر باشیم ( عوامل و ویژگی های ارتباط اثربخش ) تألیف حجت الاسلام والمسلمین عباس آزاد به همت پژوهشکده سبک زندگی اسلامی توسط نشر تیماس وابسته به مؤسسه فرهنگی هنری سبک زندگی آل یاسین چاپ و روانه بازار کتاب شد.

ارتباط، فرایندی پویا، پیوسته، مبتنی بر همگرایی و اعتماد متقابل است. در یک ارتباط، فکر، پیام و اطلاعات با استفاده از گفتار، نوشتار، علائم و رفتار، مبادله می‌شوند. ارتباطات پایه و اساس جامعه انسانی و سرچشمه فرهنگ و موجب تکامل آن است و برای زندگی انسان‌ها لازم است، همان‌طورکه آب برای ماهیان و آبزیان، ضروری است. توانایی در برقراری ارتباط از نیازهای اساسی انسان به‌شمارمی‌آید. در اهمیت ارتباط می‌توان گفت: ارتباط به‌منزله مرگ و زندگی است.

در یک کلام، آنچه میان دو نفر (پزشک، پرستار و مدیر) سبب تفاوت در موفقیت یا شکست، رضایت یا نارضایتی، صلاحیت یا نداشتن صلاحیت شغلی، سلامت یا بیماری جسمی می‌شود، میزان توانایی فرد در برقراری ارتباط، آن ‌هم نه یک ارتباط معمولی؛ بلکه ارتباط مؤثر است. در این نوشتار، تلاش شده تا با شناخت درست از ارتباط مؤثر، ویژگی‌های اثربخشی ارتباط و موانع آن، به تکنیک‌های توان‌افزایی افراد در برقراری ارتباط مؤثر اشاره شود.

مطالب مرتبط
ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 دیدگاه
  1. دادمحمد امیری می گوید

    سلام کتاب موثر باشیم در فروشگاه اینترنتی نیست

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.