کتاب همسرداری (آشنایی با مهم‌ترین تکنیک‌های همسرداری موفق) منتشر شد

به گزارش اداره روابط عمومی موسسه سبک‌زندگی آل ‌یاسین؛ کتاب همسرداری (آشنایی با مهم‌ترین تکنیک‌های همسرداری موفق) اثر علیرضا امیری منتشر شد.

زنان و مردان به دلیل تفاوت‌های جسمی و روانی، رفتارهای متفاوتی از خود بروز می‌دهند که لازم است به هنگام تشکیل زندگی مشترک، هریک با صفات طرف مقابل آشنا باشند تا بتوانند زندگی موفقی را در کنار یکدیگر تجربه کنند.

برخی از مهم‌ترین راهکارهای همسرداری موفق که با تکیه بر آموزه‌های دینی به‌دست آمده عبارت‌اند از: پذیرش سلسله مراتب در خانواده، پرهیز از سردی در روابط جنسی، رعایت حقوق متقابل و تعیین دارو برای حل مشکلات زناشویی.

بدیهی است رعایت وظایف و حقوق متقابل توسط زوجین، به ایجاد خانه‌ای آرام و محیطی سرشار از محبت کمک شایانی می‌کند و فرزندانی رشد یافته از چنین خانواده‌ای تحویل اجتماع می‌شوند. مهم‌ترین وظایف زنان نسبت به شوهر عبارت‌اند از: فرمان‌برداری و تمکین، اجازۀ خروج، اجازۀ برای تصرف در مال شوهر، پاسداشت حریم خانواده و همراهی و خوش‌زبانی. در مقابل، مردان نیز وظایف سنگین‌تری بر عهده دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به تدبیر زندگی، تأمین نفقه و هزینه‌‌های جاری زندگی، سخت‌‌گیر نبودن، خوش‌خلقی و نرم‌‌خویی و مدارا اشاره کرد.

مطالب مرتبط
ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.