گزارش فعالیت ها و دستاوردهای سال ۱۳۹۵

رئیس مؤسسه سبک زندگی آل یاسین در مراسم پایانی سال ۱۳۹۵ ارائه کردند

به گزارش اداره روابط عمومی مؤسسه سبک زندگی آل یاسین؛ مراسم پایانی سال ۱۳۹۵ این مؤسسه، با سخنان حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمدتقی فعالی و با حضور کارکنان و همکاران، روز یکشنبه ۲۲ اسفند ۹۵  برگزار شد. در مراسم ویژه پایان سال، رئیس مؤسسه سبک زندگی گزارشی از فعالیت ها و دستاوردهای مؤسسه در بخش های مختلف در یک سال اخیر ارائه و خط¬مشی ها و برنامه¬های سال آینده را نیز اعلام کردند.
دکتر فعالی فعالیت ها و دستاوردهای مؤسسه در یک سال اخیر را شایسته و پربار بیان کردند و به تبیین دستاوردهای حاصل شده و برنامه های آینده در بخش های مختلف از جمله پژوهش، نشریات، آموزش، کارگاه ها، فن آوری اطلاعات، زیرساخت ها، پژوهشکده، مؤسسه سبک، نشست های علمی و هم اندیشی صاحبنظران و امور بین‌الملل پرداختند.

–  ایشان تولید و چاپ ۱۰۹ اثر (در چهار سطح بنیادی، کاربردی، مهارتی و کتاب مترو)، با مدل الگوهای دینی، و موضوعات روز جامعه با و روش اجتهادی را از جمله فعالیت های مؤسسه در محور پژوهش بیان کردند و برگزیده شدن دو اثر  و دست به قلم شدن تمام دانش پژوهان و کارشناسان مؤسسه را موجب خرسندی دانستند.

– رئیس مؤسسه سبک زندگی آل یاسین، انتشار ۶ شماره دیگر نشریه پایش در سال ۹۴ جمعاً ۱۷ شماره، سه شماره از پژوهشنامه با رتبه علمی ترویجی از حوزه و ISC و تولید سه شماره از مجله طعم زندگی، را از جمله دیگر دستاوردهای مؤسسه دانستند و تولید به روز مجلات در اول هر فصل، و ثبت آنان در پایگاه استنادی مجلات و ISC را از ویژگی های این بخش از فعالیت¬های مؤسسه دانستند.

– دکتر فعالی فعالیت های مؤسسه در محور آموزش در سال ۹۵ را نیز به شرح ذیل برشمردند: اتمام دوره دانش-پژوهان، تکمیل رساله دانش‌پژوهان، اخذ مجوز مرکز تخصصی سبک زندگی و اعلام رسمی از طرف حوزه علمیه قم، موافقت اصولی با ایجاد رشته سبک زندگی با دو شرط راهنمایی چند رساله و برگزاری دوره های آموزشی پودمانی.

– ایشان برگزاری حدود ۳۰۰ کارگاه، برگزاری کارگاه کمیته امداد در مجتمع حضرت معصومه۳، و برگزاری کارگاه خیریه نسیم مهرحسین۷ را از جمله اقدامات انجام شده در بخش کارگاه ها برشمردند.

– تبیین فعالیت های مؤسسه در بخش فن آوری اطلاعات در سال ۹۵ بخش  دیگری از گزارش رئیس مؤسسه بود که در موارد ذیل حاصل شده است: مدیریت دو سایت مؤسسه و آی سبک، ارائه طرح جامع فضای مجازی، بهینه سازی سایت آی سبک، برگزاری سه مسابقه در موضوع سبک زندگی، بازنشر ۱۷۰ مقاله، بارگزاری ۷۵ گزارش کتاب، بارگزاری ۷۵ درس زندگی معنوی و توحید صدوق، بارگزاری ۱۲۰ خبر، امکان دسترسی به شبکه در همه طبقات از طریق وایرلس، ارائه طرح ذخیره‌سازی اطلاعات، ایجاد کانال تلگرام موسسه، آی سبک و اینستاگرام.

– دکتر فعالی، اقدامات زیرساختی را از جمله اقداماتی دانسته که در سال جاری در راستای توسعه مؤسسه شامل موارد ذیل انجام شده است: پیوند ۶ مؤسسه به صورت معناداری با هم (بصورت آزمایشی یکساله)، اصلاح اساسنامه-های این مؤسسات، شرح وظایف بخش های مختلف، تهیه آیین نامه ها، تنظیم سازمان نفرات، تهیه نرم افزارهای مالی.

– ایشان تأسیس پژوهشکده سبک زندگی اسلامی را یکی از دستاوردهای مهم در سال جاری دانسته و از تشکیل هیأت امنا، تنظیم چارت تشکیلاتی و آیین نامه های داخلی آن نام بردند.

– رئیس مؤسسه سبک زندگی آل یاسین برگزاری ۵ نشست علمی دیگر در سال ۹۵ (در مجموع ۱۷ نشست علمی) و برگزاری ۲ نشست هم اندیشی صاحبنظران را از جمله فعالیت مؤسسه در سال جاری دانستند که سومین جلد از کتاب نشست ها و سومین نسخه DVD نشست های ۹۵ نیز تولید و آماده شده است.

– دکتر فعالی فعالیت های صورت گرفته در بخش بین الملل را شامل موارد ذیل برشمردند: شناسایی افراد، فعالان و مؤسسات سبک زندگی اساتید آلمانی زبان، شناسایی راهکارهای کشورهای دیگر در زمینه آسیب شناسی اجتماعی، بازدید رئیس دپارتمان اسلام شناسی و ایران شناسی دانشگاه بن آلمان خانم پروفسور افا اورتمن از مؤسسه.

مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.