یازدهمین شماره نشریه طعم زندگی

به گزارش اداره روابط عمومی موسسه سبک‌زندگی آل یاسین؛ یازدهمین شماره نشریه طعم زندگی توسط این موسسه منتشر شد.
مطالب شماره یازدهم دوفصلنامه فرهنگی اجتماعی طعم زندگی در ۵ فصل تنظیم شده است. در فصل اول، مقالاتی با موضوعات « از سبک یگانه به سبک‌های چندگانه»، « دیدگاه‌های ناظر به فرهنگ مصرف‌کننده» و « رشد اوقات فراغت» منتشر شده است.
فصل دوم به اصطلاح‌شناسی واژه «مد و سبک زندگی» اختصاص دارد. فصل سوم به معرفی هشت عنوان کتاب در زمینه سبک ‌زندگی با علم و امور معنوی: تجارب دگرگون کننده و تاثیرات آنها بر بدن، مغز، و سلامت ما (روپرت شلدریک)، حذف کامل عجله: چطور در آشوب جهان مدرن، به لحاظ عاطفی سالم و به لحاظ معنوی زنده بمانیم (جان مارک کومر)، روزه: رهایی معنوی از امیال (لین م. باب)، پیوند دوباره: بهبود معنوی از شر حواس پرتی دیجیتال (هرالد پرس)، علل گسترش پدیدۀ انحرافی ازدواج سفید در کلان‌شهر تهران (حسین تاجیک)، بررسی فقهی حقوقی پدیده ازدواج سفید و نظام حقوقی آن در ایران (پریسا پورفرهادی)، در نقد ازدواج سفید با تکیه بر قواعد و اصول حقوق اسلامی (سجاد ترکاشوند، سعیده سلیمانی) و ازدواج موقت و چالش‌ها (سیدحسین شریفی) می پردازد . فصل چهارم این شماره نشریه به معرفی چهار مقاله با عنوان‌های : سلامت معنوی: تحلیل مفهوم (آزیتا جابری، مرضیه مومن نصاب، شهرزاد یکتاطلب، عباس عبادی، محمدعلی چراغی)، سلامت معنوی و امور دینی به مثابه آنچه با کیفیت زندگی اساتید و کارمندان، پیوند دارند ، آموزش مذهبی در مدارس می تواند به سلامت روانی در دوران کهنسالی کمک کند  و تاثیر دین و معنویت بر افراد کهنسال اختصاص یافته است. فصل پنجم به معرفی دو اندیشمند سبک زندگی؛ «محمد کاویانی» و «سیدحسین شرف‌الدین» می پردازد.
شایان ذکر است «طعم زندگی» نشریه‌ای تخصصی در زمینه مطالعات سبک‌زندگی است که ضمن بررسی تحولات سبک‌زندگی در غرب، نگاهی به فعالان در این حوزه مطالعاتی و آثار منتشر شده در این زمینه را دارد که  تاکنون ۱۰ شماره از آن منتشر شده است.

مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.